هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سینک ظرفشویی ضدلک و ضدخش

سینک ظرفشویی ضدلک و ضدخش
۱۰ فروردین ۱۴۰۰ 244 بازدید

سینک ظرفشویی ضدلک و ضد خش : در این مقاله قصد داریم تا در باره سینک ظرفشویی ضد خش توضیح بدهیم و بررسی کنیم که این موضوع تا چه حد واقعیت دارد .

چطور یک سینک ضد خش میشود و چطور هیچ لکی روی آن ها باقی نمیماند ؟

سینک ظرفشویی ضدلک و ضدخش

 

سینک ظرفشویی ضدلک و ضد خش

سینک های ظرفشویی استیل از نظر کیفیتی به چند دسته تقسیم میشوند :

 

سینک آشپزخانه ضد خش :

در سال های پیش ، تعدادی از شرکت ها و کارخانه جات تولید محصولات آشپزخانه و سینک ظرفشویی ، محصولی را تولید میکردند به نام سینک ضد خش .

این سینک ها در نگاه اول بسیار عالی و بی نفص به نظر میرسیدند و در مدت کوتاهی بسیار مورد محبوبیت قرار گرفتند و جزو سینک های پر فروش شدند .

این سینک ها عاج های خیلی ریز و کوچک و زیادی روی سطحشان داشتند که قرار بود این عاج ها جلوی ضربات اجسام تیز و سخت را بگیرد و مانع از آسیب رساندن آن ها به سطح سینک بشود و خیلی خم خوب عمل میکرد .

اما مشکل کجا بود ؟ که باعث شد تولید این سینک ها به یک باره پایان یابد و دیگر هیچکس دلش نمیخواست از این سین ها اشته باشد و افرادی هم که پیشتر سینک ظرفشویی ضد خش خریداری کرده بودند مجبور شدند سینک آشپزخانه خود را تغییر دهند .

سینک ظرفشویی ضدلک و ضدخش

اما چه شد ؟

بعد کمی استفاده از این سینک های ضد خش ، ایرادات آن ها خودشان را نشان دادند و مشکلات تازه شروع شد .

همانطور که میدانید :

  • آب شهری دارای املاح بسیار زیادی میباشد (مخصوصا در شهر تهران) و سینک های ضد خش هم سطحی عاج دار داشتند که باعث میشد آب لابهلای آن ها بماند و مانند سینک با سطح سیلقلی ، به راحتی عبور نکند . در نتیجه املاح آب در مدت کمتر از 3 ماه ، تمام فضای خالی بین عاج های سطح سینک ضد خش را پر میکردند و رنگ سینک سفید میشد . انگار که سطح سینک گچی شده .
  • اما مشکل بزرگتر آن جا بود که امکان پاک کردن این املاح وجود نداشت زیرا آن ها داخل فضای خالی عاج ها بودند و فقط با سمباده های صنعتی و سمگ فرز میشد آن ها پاک کرد .
  • پس پرونده سینک های ضد خش عاج دار در کمتر از یک یا دو سال بعد از ورودشان به بازار بسته شد و تولید کنندگان دریافتند که فقط با استفاده از ضخامت ورق بیشتر در تولید سینک های ظرفشویی ، میتوانند استقمات و دوام آن ها را به صورت عالی افزایش دهند .
سینک ظرفشویی ضدلک و ضدخش

سینک آشپزخانه ضد لک :

ضد لک بودن سینک ظرفشویی کاملا به کیفیت پرداخت و جنس استیل به کار رفته در ساخت سینک بستگی دارد .

مثلا برند های ایرانی : استیل البرز ، اخوان ، بیمکث و تاکنو گلد سینک های با کیفیت و ضد لک تولید میکنند .

سینک های فانتزی که ضخامت ورقی بیشتر از 0/8 دارند و تولیدات یکی از شرکت های معتبر ایرانی که بالاتر نام بردیم باشند ، ضد لک هستند .

ضد لک به چه معناست ؟ آیا سینک ضد لک اصلا لکه چربی یا املاح را به خود نمیگیرد ؟

در جواب باید گفت : این سینک ها لکه میگیرند ، اما به نسبت دیگر سینک ها کمتر . درواقع به خاطر کیفیت ساخت بالا و پرداخت سطح سینک ، شما میتوانید سخت ترین لکه ها را به راحتی از روی سینک خود پاک کنید حتی با استفاده از : سرکه ، آب ولرم ، مایع ظرفشویی و اسفنج نرم .

اما سینک ظرفشویی های معمولی ، لکه را به خود میگیرند و بعد از پاک کردن لکه ، ردی به رنگ سیاه یا شبیه زنگ زدگی کم ، روی آن ها باقی میماند .

 

سینک ظرفشویی ضدلک و ضدخش

 

برچسب ها :

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید