هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

روش اصولی تمیز کردن سینک های ظرفشویی

روش اصولی تمیز کردن سینک های ظرفشویی
۱۴ بهمن ۱۳۹۹ 105 بازدید

روش اصولی تمیز کردن سینک های ظرفشویی : در این مقاله در وب سایت سیلور یراق قصد داریم تا اصولی ترین روش های تمیز کردن و نظافت سینک های آشپزخانه را توضیح بدهیم . چطور سینک آشپزخانه را تمیز کنیم ؟ با چی سینک ظرفشویی را تمیز کنیم ؟ تمیز کردن سینک ظرفشویی با اسید !!! ؟ و ….. از جمله سوالاتی هستند که میخواهیم به آن ها جواب بدهیم .

 

روش اصولی تمیز کردن سینک های ظرفشویی

روش اصولی تمیز کردن سینک های ظرفشویی :

اول از همه این را میدانیم که تمیز کردن سینک کاره بسیار آسانی است . هر روزه خانم های خانه دارد سینک ظرفشویی آشپزخانه خود را بار ها و بار ها تمیز میکنند و به نظافت سینک و آشپزخانه خود رسیدگی میکنند . اما مشکل اصلی این جا شروع میشود : حتی زمانی که فکر میکنیم سینک را تمیز کردیم ، اما باز هم براق نمیشود و شاید گاهی اتفاق بی افتد که از وایتکس و یا اسید استفاده کنیم و سینک ما سیاه بشود .

درواقع تمیز کردن سینک آشپزخانه روش اصولی دارد و به راحتی میتوان بدون آسب زدن ، سینک را تمیز تمیز مصل روز اولش کرد .

روش اصولی تمیز کردن سینک های ظرفشویی

روش های اصولی تمیز کردن سینک آشپزخانه :

چه مواردی را در هنگام تمیز کردن سینک ظرفشویی نباید انجام دهیم :

  1. مهم ترین چیز این هست که به هیچ عنوان و اصلا از مواد اسیدی برای تمیز کردن سینک ظرفشویی استفاده نکنید . اسید خاصیت خورندگی دارد و حتما به سینک شما آسیب میزند . خاصیت اسید به گونه ای است که میتواند تمام فلزات موجود در دنیا و در طبیعت را ازبین ببرد و تجزیه کند و تنها موادی که اسید روی آن ها اثری ندارد ، مواد پلاستیکی هستند . پس اصلا و اصلا از مواد اسیدی حتی واتکس برای نظافت سینک ظرفشویی استفاده نکنید .
  2. استفاده از سیم ظرفشویی یا هر جسم سخت ، برای نظافت سینک را کلا از ذهن خود بیرون کنید . سینک ظرفشویی شما از جنس استیل ساخته شده است و سطح آن پرداخت شده و پولیش خورده است . این پولیش و پرداخت سطح سینک ، درواقع باعث طولانی شدن عمر آن و براق شدن آن ها میشود . حال زمانی که از سیم و یا اجسام سخت و تیز برای نظافت سینک استفاده کنید ، به سطح سینک آسیب وارد میکنید و طول عمر سینک شما کاهش میباید و کم کم قسمت هایی که خط و خش روی آن ها ایجاد شده است ، سیاه میشوند . پس اصلا این کار را انجام ندهید .
  3. زمانی که مایعات غلیظ رنگی داخل لگن های سینک و سینی میریزد ، مانند : چایی ، قهوه ، انواع خورشت و …. لطفا تنبلی را کنار گذاشته و سریعا سینک را با آب شستشو کنید . اصلا نگذارید که این مایعات به مدت طولانی روی سینک ظرفشویی شما باقی بمانند . باقی ماندن طولانی مدت این مواد ، به خصوص داخل لگن ها !!! ، باعث رنگ پریدگی سینک میشوند و براقیت آن را از بین میبرند .
  4. از قرار دادن قابلمه ، ماهی تابه و کلا هر جسم خیلی داغی بر روی سینک حتما خودداری کنید .  میران تحمل حرارت این سینک ها زیاد نیست و حرارت آن ها میتواند به سطح سینک آسیب بزند و آن را کدر کند و در نهایت سینک شما ظاهر خیلی زشت و بی روحی پیدا میکند .
روش اصولی تمیز کردن سینک های ظرفشویی

چه مواردی را برای تمیز کردن اصولی سینک شرفشویی انجام دهیم :

  1. شاید انتظار مطلب خیلی عجیب یا یک حقه ی خاص برای تمیز کردن اصولی سینک ظرفشویی داشته باشید ، اما باید بگویم که اینطور نیست و روش های اصولی تمیز کردن سینک ظرفشویی بسیار راحت و ساده تر از آن که فکرش را میکردید هستند .
  2. برای نظافت سینک آشپزخانه از آب ولرم (نه زیاد سرد و نه زیاد گرم) استفاده کنید . ابتدا آب ولرم را روی سینک بریزید و سپس به آرامی با دست روی سطح سینک بکشید و در نهایت با یک دستمال پارچه ایی ، یا حوله ایی ، سینک آشپزخانه را خشک کنید .
  3.  به جای اجسام سخت ، سیم یا کاردک ، از یک مسواک برای نظافت سینک و پاک کردن لکه های چربی استفاده کنید . به همین راحتی : اول کمی آب گرم روی لکه های چربی ایی که روی سینک وجود دارند ، بریزید و سپس با استفاده از یک مسواک که به این منظور خرادری کرده اید ، به آرامی روی لکه ها فشار دهید و عقب جلو کنید . به این شکل میتوان به راحتی و بدون آسیب ، تمام لکه های چربی را پاک کرد .
  4. هر زمانی که چایی یا قهوه یا حتی آب سبزی و خورشت هارا داخل سینک میریزید ، مقدار زیادی از آن ها تخلیه میشوند و مقدار باقی می کانند تا به سینک شما آسیب بزنند . در این جا برای خود یک قانون وضع کنید : هربار که مایع چرب یا رنگی را داخل سینک ظرفشویی میریزیم حتما همان لحظه آب شیر را باز میکنیم و کل سینک را آب کشی میکنیم تا هیچی از آن مایعات بر روی سینک باقی نماند .
  5. و یک قانون دیگر و خیلی مهم ، از آب جوش برای نظافت و تمیز کردن سینک ظرفشویی خود استفاده نکنید . حرارت زیاد هر بار آسیب جدی به سینک ظرفشویی شما وارد میکند و طول عمر آن را به شدت کاهش میدهد . از طرفی هربار که از آب داغ با اجسام خیلی داغ با حرارت بالا برای نظافت سینک ظرفشویی استفاده میکیند ، سینک شما کدر و کدر تر میشود تا جایی که سیاه و زنگ زده خواهد شد .

 

روش اصولی تمیز کردن سینک های ظرفشویی

سخن آخر :

روش اصولی تمیز کردن سینک ظرفشویی را برای شما شرح دادیم و شما فقط با رعایت همین نکات که بابلاتر از آن ها گفتیم میتوانید به راحتی سینک آشپزخانه خود را هر روز تمیز کنید و نگران آسیب رسیدن به آن نباشید .

البته به یاد داشت باشید که این موارد درباره نظافت اجاق گاز توکار استیل هم به همین شکل میباشند .

 

 

 

برچسب ها :

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید