هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

بهترین سینک ظرفشویی؛ راهنمای خرید سینک ظرفشویی

بهترین سینک ظرفشویی
۸ فروردین ۱۴۰۰ 304 بازدید

بهترین سینک ظرفشویی: آشپزخانه قسمتی از خانه است که افراد خانه دار، وقت بسیار زیادی را در طول روز در آن می گذرانند و به همین خاطر، معمولا خانم ها اهمیت بسیار زیادی به تجهیز و تزئین کردن آن می دهند. در واقع آشپزخانه منزل شما، یکی از بخش های خانه شماست که می تواند با زیبایی خود، منزل شما را تا چندین برابر زیبا کند. ولی به نظر ما کدام یک از لوازم آشپزخانه و مطبخ است که اهمیت بیشتری نسبت به بقیه دارد؟

سینک های ظرفشویی در آشپزخانه شما، یکی از مهم ترین لوازم آشپزخانه هستند. سینک آشپزخانه، یکی از مهم ترین تجهیزات آشپزخانه هستند. سینک ظرفشویی کاربرد های بسیار زیادی دارد و روزانه بار ها و بار ها از آن در کار های مختلفی همچون شستن ظرف و ظروف، میوه و سبزیجات حتی شستن دست ها، از آنها استفاده می کنیم و کارایی بسیار زیادی در آشپزخانه ما دارند.

نکته دیگر درباره سینک های ظرفشویی این است که بعد از کابینت های آشپزخانه شما، که بیشتر از 50 درصد ظاهر آشپزخانه به آنها بستگی دارد؛ بیشترین تاثیر در زیبایی آشپزخانه را سینک ظرفشویی شما دارد و شما می توانید با خرید سینک ظرفشویی مناسب برای آشپزخانه خود، آن را به طور محسوسی زیبا تر کنید. اما چطور بهترین سینک ظرفشویی را خریداری کنیم؟

در ادامه این مقاله در وب سایت سیلور یراق؛ قصد داریم تا شما را با بهترین سینک ظرفشویی آشنا کنیم.

 

بهترین سینک ظرفشویی برای آشپزخانه شما

یکی از نکات بسیار مهم درباره خرید سینک ظرفشویی این است که شما باید سینک ظرفشویی مناسب آشپزخانه خود را خریداری فرمایید. در واقع شما باید بهترین سینک ظرفشویی برای آشپزخانه خودتان را بشناسید. ممکن است یک آشپزخانه بزرگ باشد و برای این آشپزخانه نباید سینک ظرفشویی تک لگن خریداری کرد. یا برعکس اگر آشپزخانه ای کوچک باشد، اصلا به صلاح نیست که آن را با یک سینک ظرفشویی دو لگنه و بزرگ تزئین کنیم. چون این کار ها می توانند از زیبایی آشپزخانه شما بکاهد.

شما باید انواع مختلف سینک های آشپزخانه را بشناسید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و سینک مورد علاقه و مناسب آشپزخانه خود را با دانش بیشتری خریداری فرمایید. البته باید به این نکته نیز دقت داشته باشید که جدا از زیبایی سینک ظرفشویی، کارایی ها و مشخصات دیگر آن نیز بسیار مهم هستند که با این ویژگی ها آشنا می شوید.

انواع سینک های ظرفشویی از نظر شکل ظاهری

انواع سینک های ظرفشویی از نظر شکل ظاهری

انواع سینک ظرفشویی از نظر شکل ظاهری

سینک های ظرفشویی از نظر های مختلفی دسته بندی می شوند و یکی از مهم ترین این دسته ها، شکل ظاهری یا به عبارتی نحوه نصب سینک هاست. سینک های ظرفشویی از نظر شکل ظاهری به سه دسته سینک های روکار، توکار و زیرکار (زیر کابینتی) تقسیم بندی میشوند. درباره زیبایی این سینک های باید گفت که همه این سینک ها ویژگی های خاص خودشان را دارند. برای مثال سینک های زیرکار و توکار ظرافت بیشتری نسبت به سینک های ظرفشویی روکار دارند اما سینک های روکار می توانند با طرح های بسیار زیبایی تولید شوند. به عنوان مثال برخی از سینک ها مثل سینک های مرمر از نوع روکار هستند و روی سینک سوار می شوند و زیبایی بسیار زیادی دارند.

نکته دیگر درباره تفاوت های این سه دسته سینک این است که نگهداری از سینک های روکار، بسیار راحت تر از روند نگهداری از سینک های توکار و زیرکار است. به این خاطر که سینک های توکار باید هر دفعه بعد از استفاده کاملا خشک شوند که زنگ نزنند و آشپزخانه را خراب نکنند. اما سینک های روکار، خیلی دچار این مشکل نمی شوند.

 

انواع سینک های ظرفشویی از نظر تعداد لگن

سینک های ظرفشویی از نظر تعداد لگن هایی که دارند، به 3 دسته تک لگن، دو لگن و 3 یا چند لگن تقسیم می شوند. اینکه کدام یکی از این نوع سینک ها به درد آشپزخانه شما می خورد به سلیقه شما و بزرگی آشپزخانه بستگی دارد. اگر برای یک آشپزخانه بزرگ، سینک تک لگن و کوچک خریداری کنید یا برعکس، ممکن است باعث شود که زیبایی آشپزخانه شما کم شود.

البته مقدار استفاده ای که از سینک های ظرفشویی دارید نیز می تواند نکته مهمی در انتخاب بین این سه دسته باشد. سینک های چند لگن نیز معمولا به صورت سفارشی برای افراد تولید می شوند و می توانند با منحصر به فرد بودنشان آشپزخانه شما را بسیار زیبا کنند.

انواع سینک ظرفشویی از نظر تعداد لگن

انواع سینک ظرفشویی از نظر تعداد لگن

قیمت سینک ظرفشویی

یکی از مهم ترین معیار های خرید هر محصولی در تمام جهان، قیمت آن محصول است. یکی دیگر از معیار هایی که در خرید سینک های ظرفشویی باید به آن دقت داشته باشید، قیمت مناسب آن است. اگر قصد خرید سینک ظرفشویی با قیمت مناسب را دارید، می توانید خرید خود را در فروشگاه اینترنتی لوازم آشپزخانه سیلور یراق انجام دهید.

 

انواع سینک از نظر متریال

متریالی که سینک های ظرفشویی را از آنها می سازند، در کیفیت و زیبایی آنها تاثیر بسیار زیادی دارد. انواع مختلفی از سینک ها را داریم. سینک های استیل، گرانیتی یا متریال های دیگر که هر کدام ویژگی های خود و همچنین طرفداران و خریداران خود را دارند. در ادامه قصد داریم تا با این متریال های مختلف آشنا شویم.

سینک های ظرفشویی استیل

رایج ترین مدل سینک های ظرفشویی، سینک های استیل و آهنی هستند که روزانه تعداد بالایی از آنها تولید و در مغازه های مختلف به فروش می رسد؛ به همین خاطر به این سینک های سینک ظرفشویی معمولی نیز گفته می شود. این سینک ها مشکلات زیادی دارند و نیاز به مراقبت بسیار بالا، یکی از مشکلات آنهاست. سینک های استیل ممکن است در صورت ماندن رطوبت رویشان، زنگ بزنند، لکه دار و آلوده شوند و حتی ممکن است در صورت ضربه، خط و خش دار شوند یا حتی بشکنند. اما از آنجایی که این سینک ها رایج هستند و معمولا قیمت بسیار مناسب تری نسبت به باقی انواع سینک ها دارند.

سینک های ظرفشویی استیل و استیل ضد زنگ

سینک های استیل و استیل ضد زنگ

استیل ضد زنگ

این نوع از سینک های ظرفشویی نیز در واقع همان سینک های استیل هستند که با آلیاژ با کیفیت تری تولید می شوند. این سینک ها خیلی دیرتر و سخت تر زنگ می زنند، به راحتی سینک های استیل دچار مشکل نمی شوند و معمولا در طرح های بسیار زیبایی نیز طراحی می شوند و نسبت به سینک های استیل، طرفداران بیشتری دارند.

 

سینک های شیشه ای

سینک های ظرفشویی شیشه ای نیز نوع دیگری از سینک های آشپزخانه هستند که طرفداران زیادی دارند. این سینک ها در اصل سینک های استیل هستند اما به جز لبه ها و سینی شان. روی لبه ها و سینیاین نوع از سینک های آشپزخانه، شیشه ای قرار می گیرد که معمولا با طرح های بسیار زیبایی طراحی و تولید می شود و یکی از زیبا ترین انواع سینک های آشپزخانه به حساب می آید.

سینک های ظرفشویی شیشه ای

سینک های شیشه ای

سینک های ظرفشویی سرامیکی

سال هاست که از سرامیک در تولید سنگ های توالت، سینک های روشویی در دستشویی منازل و حتی وان حمام استفاده می شود. در چند سال اخیر و به لطف خلاقیت برخی از شرکت های تولید سینک های ظرفشویی، سرامیک نیز به یکی از متریال های تولید سینک های آشپزخانه تبدیل شد. سینک های ظرفشویی سرامیکی، زنگ نمی زنند، به راحتی نمی شکنند و آلوده نیز نمی شوند.

سینک های ظرفشویی سرامیکی

سینک های سرامیکی

سینک های ظرفشویی گرانیتی

سینک های ظرفشویی گرانیتی را می توان به جرئت بهترین سینک ظرفشویی نامید. سینک های ظرفشویی گرانیتی نوعی از سینک های ظرفشویی سنگی هستند که از سنگ گرانیت درست می شوند و از آنجایی که به تولید انبوه رسیده اند، نوع خاصی از سینک های ظرفشویی هستند. ویژگی هایی که سینک های گرانیتی را به بهترین نوع متریال سینک تبدیل کرده عبارت اند از:

  • مقاومت بسیار بالا در برابر انواع ضربه ناگهانی
  • تحمل حرارت بالا و عدم امکان آب شدن
  • ضد آب و زنگ زدگی
  • ضد خط و خش
  • طرح های بسیار زیبا و شیک

همه ویژگی های بالا، سینک های ظرفشویی گرانیتی را به بهترین نوع سینک های ظرفشویی تبدیل می کند. البته باز هم باید بگوییم که سلیقه شما و وضعیت آشپزخانه شما در انتخاب سینک تاثیر بسیار زیادی دارند.

سینک های ظرفشویی گرانیتی

سینک های گرانیتی

سینک های ظرفشویی سنگی

سینک های ظرفشویی سنگی، سینک هایی هستند که از سنگ های مختلف تولید می شوند. گفته شد که سینک های گرانیتی، نوعی سینک های سنگی هستند. از انواع دیگر سینک های سنگی نیز می توان به سینک هایی همچون سینک های مرمر و کورین اشاره کرد. سینک های سنگی نیز تا حد قابل قبولی ویژگی های سینک های گرانیتی را دارا میباشند و در طرح های بسیار زیبا و دلنشینی تولید می شوند. اما نکته بسیار مهم درباره سینک های سنگی این است که این سینک ها نیز مانند سینک های چند لگن معمولا به صورت سفارشی تولید می شوند.

سینک های ظرفشویی سنگی

سینک های سنگی

خرید سینک های ظرفشویی با قیمت مناسب

اگر شما هم قصد دارید تا به صورت آنلاین و اینترنتی برای منزل خود یک سینک آشپزخانه خیلی زیبا و کاربردی تهیه کنید؛ می توانید سینک ظرفشویی مناسب آشپزخانه خود را در بزرگ ترین و کامل ترین مرجع خرید اینترنتی سینک های ظرفشویی؛ وب سایت سیلور یراق پیدا کرده، خریداری فرمایید و درب منزل تحویل بگیرید.

برچسب ها :

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید