هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سینک ظرفشویی باکسی چیست؟

سینک ظرفشویی باکسی چیست
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ 260 بازدید

سینک ظرفشویی باکسی چیست؟ به نظر شما، مهمترین بخش خانه تان کدام است؟ بسیاری از افراد معتقدند که پذیرایی خانه، بخش مهم تری نسبت به باقی قسمت های خانه است. اما خانم های خانه دار، نظر دیگری دارند و معتقدند که آشپزخانه است که مهمترین قسمت های خانه است. اگر دقت کنید روزانه بار ها وارد آشپزخانه می شویم و کار های بسیار متنوعی را در آن انجام میدهیم. خانم های خانه دار نیز بیشترین وقت را در آشپزخانه می گذرانند و کار های بسیاری در آشپزخانه قرار می گیرند.

در میان تجهیزات مختلف آشپزخانه، سینک های ظرفشویی هستند که از مهم ترین لوازم آن به حساب می آیند. به واسطه سینک های ظرفشویی هم کار های زیادی را می توان انجام داد و هم در زیبایی آشپزخانه تاثیر بسیار زیادی دارند و این موضوع باعث می شود که مهمترین عضو آشپزخانه باشد.

اما یکی از انواع سینک ظرفشویی که نام آن را ممکن است شنیده باشید و نمی دانید که چه نوع سینکی می باشد، سینک های ظرفشویی باکسی هستند. سینک های باکسی به طوری هستند که مثل یک جعبه، حالت مکعبی دارند و در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مقاله در وب سایت سیلور یراق، قصد داریم تا کمی بیشتر با سینک های ظرفشویی باکسی آشنا شویم.

 

انواع سینک ظرفشویی از نظر نحوه نصب

برای شناخت سینک های ظرفشویی باکسی، در ابتدا باید با یکی از دسته بندی های انواع سینک ظرفشویی آشنا شوید. سینک های آشپزخانه شما، از نظر روش نصبشان و حالت قرارگیریشان به سه دسته تقسیم بندی می شوند.

دسته اول سینک ها، سینک های ظرفشویی روکار هستند. این دسته از سینک ها را از بالا در جای خود قرار می دهند و از بالای کابینت روی آن نصب می شوند. نصب سینک ها به روش روکار، در میان بقیه روش ها بسیار رایج تر است و بیشتر سینک ها به این شکل تولید می شوند.

سینک های بعدی، توکار هستند. این سینک ها برعکس سینک های روکار، از پایین نصب می شوند و از داخل کابینت نصب می شوند. تفاوتشان در شکل قرارگیری نیز به این شکل است که کابینت را باید به اندازه دقیق آنها ببرند و سینک های توکار، تقریبا در سطح کابینت قرار می گیرند. سینک های روکار و توکار، هر دو بعد از نصب شده باید، آب بندی شوند و درز های آنها باید با چسب آکواریم پوشیده شود.

اما دسته آخر سینک ها از نظر روش نصب، سینک های زیرکار هستند که به آنها سینک های زیرکابینتی و زیرکورینی نیز گفته می شود. البته نامی که ما در این مقاله بیشتر به آن اشاره می کنیم، سینک باکسی است. این سینک ها نیز مانند سینک های توکار، از پایین نصب می شوند اما زیر کابینت قرار می گیرند. برای همین به سینی نیاز ندارند و بستن درز های آنها نیز خیلی واجب نیست.

سینک ظرفشویی زیرکار یا باکسی

سینک ظرفشویی زیرکار یا باکسی

سینک ظرفشویی باکسی چیست؟

همانطور که گفتیم، سینک های ظرفشویی زیرکار، همان سینک های باکسی هستند، اما چرا آنها را به این نام می نامیم. سینک های زیرکار، همانطور که گفته شد به سینی نیازی ندارند و به همین دلیل به صورت مکعبی تولید می شوند. اگر دقت کنید سینک های زیرکار، مخصوصا سینک های تک لگن زیرکار، به شکل یک جعبه درست می شوند و به همین دلیل به این سینک ها، سینک های ظرفشویی باکسی گفته می شود.

 

مزایای سینک های باکسی یا زیرکار

  • ظرافت بینظیر: سینک های ظرفشویی زیرکار یا جعبه ای، به نوعی هستند که زیر کابینت قرار می گیرند و بسیاری از سینک های خاص مثل سینک های مسی، چدنی یا سنگی از این نوع تولید میشوند. در کل زیر کابینت قرار گرفتن به زیبایی ای سینک ها می افزاید.
  • بدون نیاز به بستن درز ها: یکی از ویژگی های مثبت این سینک ها این است که از آنجایی که از پایین به کابینت میچسبند یا پیچ می شوند، دیگر نیاز به بستن درز ها ندارند و میتوان نگرانی برای چکه آب داخل کابینت را کنار گذاشت.
  • کوچک و عالی: سینک های زیرکار، معمولا به صورت تک لگن تولید می شوند و این موضوع باعث می شود که این سینک ها، گزینه بسیار مناسبی برای آشپزخانه های کوچک تر و مطبخ ها باشند.

 

خرید سینک ظرفشویی باکسی

اگر قصد خرید یک سینک ظرفشویی زیرکار را دارید و دوست دارید برای آشپزخانه خود همچین سینکی سفارش دهید، می توانید خرید خود را در سیلور یراق؛ وب سایت فروش اینترنتی انواع تجهیزات آشپزخانه، انجام دهید و سینک های باکسی را با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت خریداری فرمایید و درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید