هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سینک توکار بهتره یا روکار

سینک توکار بهتره یا روکار

سینک ظرفشویی توکار بهتره یا روکار ؟ در این مقاله سعی داریم تا به بررسی کامل هرکدام از سینک های توکار و سینک آشپزخانه روکار بپردازیم و ببینیم که هرکدام چه مزایا و چه معایبی دارند ؟ اصلا کدام آن ها نیاز را ما را برطرف میکند و کدام یک برای ما مناسب تر است ؟ با ما همراه باشید .

سینک توکار بهتره یا روکار

 

سینک توکار بهتره یا روکار :

اول از همه قبل از مقایسه سینک توکار و سینک روکار ، قصد داریم توضیح بدهیم که اصلا توکار و روکار هرکدام چه معنی میدهند :

  • تعریف سینک آشپزخانه توکار : سینک ظرفشویی توکار به آن دسته از سینک ها میگویند که محل قرار گیری و نصب آن ها داخل صفحه کابینت میباشد ، یعنی روی کابینت یک صفحه قرار میگیرد و روی صفحه در قسمتی که قرار است سینک آنجا قرار بگیرد ، برش به اندازه سینک برش میخورد و سینک داخل این برش روی صفحه قرار میگیرد . سپس با استفاده از بست سینک و چسب آکواریوم یا سیلیکونی ، به صفحه چفت میشود و آب بندی میشود . عرض سینک توکار 50 سانتی متر است و عرض صفحه کابینت 60 سانتی متر ، پس سینک توکار در وسط صفحه قرار میگیرد به طوری که 5 سانت از عقب با دیوار پشتی فاصله دارد و 5 سانت از جلوی کابینت به سمت داخل قرار میگیرد .
  • تعریف سینک ظرفشویی روکار : سینک ظرفشویی روکار برای نصب ، احتیاجی به صفحه ندارند و روی خود کابینت به صورت مستقیم قرار میگیرند . با میخ و چسب سیلیکونی یا همان چسب آکواریوم ، به کابینت چفت شده و آب بندی میشوند . این سینک ها دارای عرض 60 سانتی متری هستند و از عقب به دیوار پشتی آشپزخانه میچسبند و تا جلوی کابینت ادامه دارند .
سینک توکار بهتره یا روکار

سینک توکار بهتره یا روکار

بررسی مزایا و معایب :

حال میخواهیم بررسی کنیم که کدام آن ها بهتر است و یا اصلا کدام به درد ما میخورند ؟ چرا باید سینک توکار بخرم ؟ چرا سینک روکار برای من بهتره ؟

  • مزایا و معایب سینک توکار : این مدل سینک ها بسیار متنوع ، کارآمد ، مدرن و جدید هستند . در کشور های خارجی سینک روکار وجود ندارد و همه سینک ها توکار یا زیرصفحه ای یا همان زیر کرینی هستند . این سینک ها دارای هزاران طرح و دارای بیشترین تنوع میباشند که انتخاب را برای ما ساده تر میکند .
  • کیفیت و ورق استیل به کار رفته در این سینک ها در اکثر مواقع بیشتر و بهتر میباشد و تنها عیبی که این سینک ها دارند درواقع این هست که همیشه بعد از شستشو باید دور آنها را با یک دستمال خشک کرد تا ، آب به صفجه کابینت آسیب وارد نکند . که به راحتی این مشکل قابل حل میباشد و کافیه تا یکم حوصله به خرج بدهیم .
  • مزایا و معایب سینک روکار : سینک های روکار ، زمانی مثل الماس در آشپزخانه ایرانی میدرخشیدند ، اما حالا فقط به یک خاطره از خانه مادربزرگ ها تبدیل شده اند و در بین نسل جوان هیچ طرفداری ندارند و یکه و تنها رها شده اند . مشتریان پروپاقرص این سینک ها معمولا مادربزرگ ها و پدربزرگ ها میباشند و میشود گفت که به نسبت سینک های توکار بسیار کم فروش هستند . مثل فر توکار گازی که هنوز تولید میشود در ایران اما در همه جای دنیا منسوخ شده ، این سینک ها هم به همین صورت هستند . تنوع بسیار کمی دارند و اکثرا سینک های ضعیف ، معمولی و یا ارزان قیمت به صورت روکار تولید میشوند . البته سینک های با کیفیت روکار هم در بازار موجود هست ، مثل سینک روکار اخوان ، سینک روکار استیل البرز ، سینک روکار بیمکث ، سینک روکار کن ، سینک روکار نگین الماس . با این همه اما نمیتوان گفت که سینک های روکار مطلقا بد هستند ، خیر بلکه گاهی بسیار هم بدرد خورده اند . اما چون ظاهر آنها قدیمی شده است و در زیبایی توان رقابت با سینک توکار را ندارند ، پس بازار خود را به سرعت به سینک توکار باخته و عقب نشینی کرده است .
  • اما در کل میتوان گفت که در کفه ترازو ، معایب این سینک ها از مزایایشان بیشتر است و بیشتر مواقع توصیه میشود که از سینک توکار استفاده شود .
سینک توکار بهتره یا روکار

سینک توکار بهتره یا روکار

امیدواریم که این مقاله و مطالب آن مورد پسند شما قرار گرفته باشد و راهنمای خوبیی برای شما در طول مسیر انتخاب تا خرید سینک ظرفشوییی مورد نظر شما بوده باشد .

اما اگر مطالب این مقاله نیست و شما هنوز در انتخاب سینک آشپزخانه مورد نظر دچار مشکل و شک هستید ، میتوانید با مشاوران در سیلور یراق تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصان با تجربه ما بهرهمند شوید . با تشکر .

 

شماره تماس : 09391534101

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید