هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

نظافت سینک ظرفشویی با محلول های خانگی و طبیعی

نظافت سینک ظرفشویی با محلول های خانگی و طبیعی
۴ اسفند ۱۳۹۹ 88 بازدید

نظافت سینک ظرفشویی با محلول های خانگی و طبیعی : در این مقاله قصد داریم تا درباره تمیز کردن سینک ظرفشویی با استفاده از محلول خانگی توضیح دهیم . در واقع استفاده از محلول های خانگی برای نظافت سینک های ظرفشویی خیلی مهم است و شما باید بدانید که این محلول ها چه مزیت هایی دارند و چطور کار میکنند .

نظافت سینک ظرفشویی با محلول های خانگی و طبیعی

نظافت سینک ظرفشویی با محلول های خانگی و طبیعی :

همانطور که میدانید ، سینک ظرفشویی پر استفاده ترین وسیله در آشپزخانه به حساب می آید و نظافت آن یکی از مهم ترین مساعلی هست که باید به آن توجه داشت .

اکثر خانم ها ، روزانه حداقل دو یا سه بار در روز سینک آشپزخانه را تمیز میکنند اما این تمیز کردن روزانه فقط به یک آب کشیدن و دستمال ساده خلاصه میشود .

حال اگر بخواهیم هربار که سینک را تمیز میکنیم ، مثل روز اولش برق بی افتد چه کنیم ؟

خب قطعا در مرحله اول استفاده از وایتکس و مواد اسیدی به فکر شما میرسد ، اما این کار در بلند مدت باعث نابودی سینک ظرفشویی شما میشود و فاییده ایی ندارد .

خب راه حل چیست ؟ شما میتوانید با یک محلول خانگی ، به راحتی سینک آشپزخانه خود را تمیز کنید ، بدون اینکه به آن آسیب بزنید یا طول عمر سینک خود را کاهش دهید .

نظافت سینک ظرفشویی با محلول های خانگی و طبیعی

محلول خانگی چیست ؟

منظور از محلول خانگی ، یک معجون عجیب و غریب و پیچیده ایی نیست ، درواقع محلول خانگی شما میتواند از مواد خیلی ساده و طبیعی که در آشپزخانه شما یافت میشود ، درست شود و به راحتی از آن استفاده کنید .

یکی از محلول های طبیعی و عالی که کاربرد آن بر روی سینک ظرفشویی آشپزخانه اثبات شده است ، درواقع سرکه میباشد !!! بله سرکه انگور .

سرکه به خاطر خاصیت اسیدی ضعیفی که دارد میتواند به راحتی تمام لکه های سفت و سخت و لکه های معمولی چربی را به راحتی از روی سینک شما محو کند بدون اینکه هیچ آسیبی به آن وارد کند ، بعد از استفاده از سرکه و پاک کردن لکه های روی سینک به راحتی میتوانید برق افتادن سینک خود را مشاهده کنید .

البته از سرکه میتوانید برای تمیز کردن و پاک کردن لکه ها از روی سطح اجاق گاز توکار استیل  استفاده کرد و حما تاثیری که روی سینک میگذارد ، بر روی اجاق گاز های استیل هم می گذارد .

نظافت سینک ظرفشویی با محلول های خانگی و طبیعی

محلول بعدی ، محلول آبلیمو و نمک مباشد .

این محلول قدرتمند ، به راحتی میتواند : بوی بد چربی ، انواع لکه ،  سیاهی داخل لگن و املاح به جا مانده بر روی سینک ظرفشویی را از بین ببرد و درخشندگی سینک شما دوباره نمایان شود .

درواقع آب لیمو خاصیت اسیدی ضعیفی دارد که میتواند تمام چربی ها را از روی سینک آشپزخانه پاک کند بدون اینکه به سینک شما آسیب وارد کند و یا باعث خوردگی سطح آن بشود .

نظافت سینک ظرفشویی با محلول های خانگی و طبیعی

طریقه استفاده از محلول آب لیمو :

  • اول از همه آب لیمو را در یک ظرف مثلا یک لیوان بریزید .
  • سپس نمک را به آن اضافه کنید (حداقل نصف یک بند انگشت نمک اضفه کنید) .
  • حالا محلول را هم بزنید تا نمک و آبلیمو با هم کاملا قاطی بشوند .
  • محلول آماده است حالا آن را روی سطح سینک بریزید و بگذارید تا چند دقیقه بماند .
  • سپس با اسفنج یا اسکاج ، خیلی نرم بر روی سینک بکشید و این کار را به مدت حداقل 10 دقیقه ادامه دهید .
  • حالا با آب ولرم (آبی که داغ نباشد و سرد هم نباشد) روی سینک را آب کشی کنید و هم زمان دوباره با اسفنج یا اسکاج روی آن بکشید .
  • خب ، تبریک میگوییم حالا سینک شما تمیز شده است و برق می زند .
نظافت سینک ظرفشویی با محلول های خانگی و طبیعی

حرف آخر :

این دو محلولی که به شما معرفی کردیم تا الان امتحان خود را پس داده اند و ما خودمان هم آن ها را امتحان کردیم و باور کنید تاثیر آن ها بر روی نظافت سینک آشپزخانه از هر محلول شیمیایی که تا الان استفاده کردید بیشتر خواهد بود علاوه بر این که به سینک شما آسیب نمیزند .

همچنین شما میتوانید این محلول ها را داخل یک آب پاش بریزید و هر روز بعد از شست شو ظرف ها ، روی سینک اسپزی کنید . اما فراموش نکنید که حتما بعد از اسپری کردن محلول ها باید سینک را آب بکشید تا تاثیر محلول نمایان شود اگر که محلو روی سینک خشک بشود و آب کشی نشود هیچ تاثیری نخواهد گذاشت .

در ضمن فرقی ندارد که سینک شما از برند هایی مانند : سینک ظرفشویی استیل البرز ، سینک ظرفشویی اخوان ، سینک ظرفشویی نگین الماس یا هر برند سینک آشپزخانه ایرانی یا سینک آشپزخانه خارجی دیگری باشد ، این محلول ها برای نظافت همه انواع سینک ظرفشویی کارآمد هستند حتی سینک گرانیتی .

برچسب ها :

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید