هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن

تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن
۹ اسفند ۱۳۹۹ 130 بازدید

تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن : در این مقاله قصد داریم تا روند تبدیل کابینت قدیمی به کابینت مدرن را بررسی کنیم و درباره ی مزایا و معایب آن صحبت کنیم . کابینت مدرن چیست ؟ چرا کابینت مدرن بهتر است ؟ آیا مدرن بودن آشپزخانه تاثیری بر روی روحیه و میزان انرژی ما دارد ؟ از چه موادی در کابینت های آشپزخانه مدرن استفاده میشود ؟

تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن

تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن :

همان طور که میدانید کم تر کسی است که تا به امروز در اینترنت یا شبکه های اجتماعی ، تصاویر آشپزخانه های لوکس و مدرن را ندیده باشد یا حداقل یک بار آرزو نکرده باشد که ای کاش آشپزخانه خودش هم مدرن و به روز باشد و به هر دلیل مانند : نداشتن اطلاعات کافی ، تصور اشتباه از قیمت ها و … از علاقه خود چشم پوشی کرده باشد .

در این مقاله قصد داریم تا به تمام سوالات شما جواب دهیم .

تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن چیست ؟

 • منظور از آشپزخانه مدرن ، درواقع آشپزخانه ایی میباشد که در آن از کابینت هایی با طرح های مینیمال و جدید استفاده شده است .
 • سینک ظرفشویی توکار یا زیرکرین ، اجاق گاز توکار ، فر توکار و هود آشپزخانه مخفی ، از مهمترین وسایلی هستند که معمولا در کابینت های مدرن استفاده میشوند .
 • در واقع مدل طراحی آشپزخانه های مدرن به سمت ساده گرایی میباشند و در آن ها از وسایل ساده و کم زرق و برق اما هم رنگ و متوازن استفاده میشود که انرژی مثبتی را در فضا پخش میکند و طبق تحقیق و بررسی های انجام شده ، کار در آشپزخانه های مدرن ، انرژی کمتری از ما میگیرد و کمتر باعث خستگی میشود که همین امر ، آشپزی را بیش از پیش لذت بخش میکند که مطمعنن بر روی کیفیت غذایی که میپریم هم تاثیر خواهد گذاشت .
تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن

آشپزخانه قدیمی چیست ؟

تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن

به آشپزخانه هایی که داری کابینت بی قاعده ، بدون اصول طراحی و مهندسی ، شلوغ ، بدون توازن ، معمولا فلزی یا نعوپان و اجاق گاز های مبله و سینک های روکار و معمولی میباشند .

این آشپزخانه ها که اکثر ما آن ها را دیده ایم ، بسیار شلوغ ، معمولا با کابینت های زیاد اما همیشه کم جا هستند ، درواقع چون این آشپزخانه ها و کابینت های داخل آن ها هیچ توازن و معماری صحیحی ندارند ، به خاطر همین موضوع هر چقدر هم سعی کنید آن ها را مرتب کنید اما بازهم شلوغ و شلخته بنظر میرسند .

استفاده از این کابینت ها منسوخ شده است و دیگر هیچ طراحی این مدل آشپزخانه را برای کسی اجرا نمیکند و این مدل دیگر هیچ طرفداری ندارد .

اکثر کسانی که در آپارتمان ها زندگی میکنند ، آشپزخانه های نیمه مدرن دارند ، اما کسانی که هنوز در خانه های قدیمی زندگی میکنند ، تمایل دارند که آشپزخانه خود را بازسازی کنند اما حتما به خاطر نداشتن اطلاعات کافی از این کار ترس دارند .

در ادامه میخواهیم بررسی کنیم که چطور آشپزخانه قدیمی را به آشپزخانه مدرن تبدیل کنیم .

تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن

 

بررسی چگونگی تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن :

تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن

مزایای استفاده از آشپزخانه مدرن : مزایای استفاده از آشپزخانه مدرن خیلی زیاد است که تعدادی از آن ها را با هم مرور میکنیم :

 • جریان انرژی مثبت
 • زیبایی اییی که خسته کننده نیست
 • راحتی استفاده از کابینت و وسایل آن
 • راحتی در نظافت
 • فضای بیشتر به خاطر طراحی درست و معماری حساب شده
 • ست بودن وسایل آشپزخانه
 • توازن در رنگ و محل قرار گیری وسایل
 • و …..

معایب استغاده از آشپزخانه مدرن :

 • درواقع استفاده از آشپزخانه مدرن ، هیچ عیبی ندارد و اصلا نمیتوان از آن ایرادی گرفت ، حداقل در این چند سالی که پیاده سازی و طراحی آن خیلی در همه جای جهان باب شده است ، هیچ عییب یا ایرادی به آن وارد نشده است .
تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن

مراحل تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن :

 • اول از همه طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید
 • سپس اگر تصمیم به تغییر به سرامیک یا سنگ کف آشپزخانه دارید ، آن را خریداری کنید .
 • بعد از آن تمام وسایل مورد نظر خود را برای نصب و استفاده در کابینت های جدید که در طرح مورد نظر انتخاب کردید ، خریداری کنید .
 • با یک طراح یا معمار تماس بگیرید و طرح مورد نظر خود را برای آن ارسال کنید .
تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن

به همین راحتی شما میتوانید ، آشپزخانه خود را مدرن سازی کنید .

 

صحبت آخر :

شاید تبدیل آشپزخانه قدیمی به مدرن کمی سخت یا گران به نظر برسد ، اما مطمعن باشید که ارزشش را کاملا دارد .

زمانی که اقدام به شروع کار بازسازی آشپزخانه خود کنید ، شاید درگیر هزینه های جانبی دیگر هم بشوید مانند : تعویض لوله های پوسیده آشپزخانه ،

اما اصلا نگران نباشید .

شاید در اول کار کار سختی به نظر برسد اما واقعا ارزشش دارد و پس از ایجاد تغییر به راحتی میتوانید از آشپزخانه استفاده کنید و لذت ببرید .

 

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید