هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

باید ها و نباید ها درباره تمیز کردن سینک ظرفشویی

تمیز کردن سینک ظرفشویی
۲۰ بهمن ۱۳۹۹ 170 بازدید

باید ها و نباید ها درباره تمیز کردن سینک ظرفشویی: در این مقاله در سایت سیلور یراق قصد داریم تا درباره نحوه صحیح ، باید ها و نباید ها در نظافت سینک ظرفشویی توضیح دهیم .

شاید فکر کنید که این یک مسعله خیلی ساده میباشد و احتیاجی به خواندن آن ندارید ،  اما به شما قول میدهم که با خواندن این مقاله ،  طول عمر سینک ظرفشویی شما حداقل 5 سال افزایش پیدا میکند .

تمیز کردن سینک ظرفشویی

باید ها و نباید ها درباره تمیز کردن سینک ظرفشویی :

انواع سینک ظرفشویی های زیادی داریم که هر کدام از آنها روش خاصی براش شستشو دارند. در این مقاله تلاش داریم تا درباره 3 نوع سینک استیل، گرانیتی و کورین و باید و نباید های شستشوی آنها توضیحات به شما دوستان بدهیم.

انواع سینک آشپزخانه :

نحوه مناسب تمیز کردن هرکدام آن ها متفاوت هست و به طور مثال : روشی که برای تمیز کردن سینک استیل میباشد ،  برای سینک گرانیتی مناسب نیست که در ادامه به صورت کامل هرکدام را توضیح میدهیم .

تمیز کردن سینک ظرفشویی تمیز کردن سینک ظرفشویی تمیز کردن سینک ظرفشویی

درباره تمیز کردن سینک ظرفشویی استیل :

نباید ها :

اولین و مهمترین موردی را که اکثرا افراد انجام میدهند و این کار کاملا اشتباه است ، تمیز کردن سینک ظرفشویی استیل با وایتکس یا اسید میباشد .

این کار به شدت اشتباه است و اصلا توصیه نمیشود . اسید میتواند تمام مواد طعیبی در دنیا را تجزیه کند و حتما به سینک شما آسیب میزند .

شاید در اولین روز های بعد از تمیز کردن سینک خود با اسید یا وایتکس ، فکر کنید که سینک شما تمیز شده است ،  اما درواقع هربار که از اسید برای تمیز کردن آن استفاده میکنید ،  لایه ی نازکی از سینک شما تجزیه میشود و کم کم سطح سینک شما کدر خواهد شد ، سپس اگر این کار را ادامه دهید بعد از 2 یا 3 سال ،  سینک شما کاملا زنگ میزند یا قسمت هایی از آن حتما زنگ میزند . این در حالتی است که سینک ظرفشویی آشپزخانه به طور معمول باید بتواند 10 سال حداقل بدون زنگ زدگی و بدون کرد شدن کار کند .

باید ها :

قبل از این که وسیله یا مواد خاصی را برای نظافت سینک آشپزخانه شما ،  معرفی کنیم ،  میخواهیم یک راه خیلی خیلی راحت را به شما بیاموزیم که طول عمر سینک شما را به شدت افزایش میدهد:

(همیشه دقیقا بعد از شستشو و استفاده از سینک ظرفشویی معمولی یا استیل،  با آب ولرم و مایع ظرفشویی و یک ابر نرم ، سینک را خیلی ساده و سریع کف بزنید و آب کشی کنید ) این بهترین روش میباشد که قبل از این که چربی ها محکم و خشک بشوند و به سینک شما بچسبند ،  شما تمام آن ها را پاک کردید ،  نه خبری از سیم ظرفشویی یا جسم سخت هست و نه اسید یا وایتکس . نکته مهم اما این هست که بعد از آب کشی سینک ، سریعا آن را با دستمال پارچه ایی خشک کنید .

سیاهی داخل لگن سینک ظرفشویی چطور پاک میشود ؟ : در جواب باید بگوییم که دلیل این سیاهی بی توجهی شما نسبت به شستشوی سینک آشپزخانه بوده یا اینکه شما حتما از مواد اسیدی برای تمیز کردن سینک خود استفاده کردید .

خب راه حل چیست ؟ شما به راحتی میتوانید از پولیش های مخصوص براق کردن سینک ظرفشویی استفاده کنید که قیمت خیلی ارزانی هم دارند و استفاده از آن ها بسیار راحت میباشد . البته اکثر سینک های ظرفشویی را که خریداری میکنید ،  این محلول را داخل وسایل سینک ظرفشویی قرار داده اند ،  مانند : سینک آشپزخانه استیل البرز  سینک آشپزخانه بیمکث ،  سینک آشپزخانه اخوان، سینک آشپزخانه کن.

حدود قیمت محلول براق کننده سینک ظرفشویی ، در حدود 15،000 تومان میباشد به راحتی میتواند سینک شما را مانند روز اولش براق کند .

تمیز کردن سینک ظرفشویی

تمیز کردن سینک ظرفشویی

درباره تمیز کردن سینک ظرفشویی گرانیتی :

باید ها :

درباره تمیز کردن سینک آشپزخانه گرانیتی باید بگوییم که درواقع بهترین راه برای تمیز کردن این سینک ها ، شستشو با کف مایع ظرفشویی ، به وسیله ی یک ابر نرم و سپس آب کشی با آب ولرم(نه سرد و نه گرم) میباشد . این حالت اصلا هیچ آسیبی به سینک شما وارد نخواهد کرد و برعکس حتی طول عمر سینک گرانیتی شما را اقفزایش خواهد داد .

تمیز کردن سینک ظرفشویی

ابر نرم بهترین وسیله برای نظافت سینک آشپزخانه

نباید ها :

  • اصلا از اسید یا وایتکس برای تمیز کردن سینک گرانیتی استفاده نکنید .
  • اصلا از آب داغ با حرارت بالا برای تمیز کردن سینک گرانیتی استفاده نکنید .
  • از کشیدن سیم ظرفشویی یا اجسام سخت و نوک تیز بر روی سینک گرانیتی ، جدا خود داری کنید ، این کار به شدت به سینک گرانیتی شما آسیب میزند .
  • استفاده از اسپری های پاک کننده دارای الکل یا اسید ، باعث پوسیدگی سطح و رنگ پریدگی آن ها میشود .
تمیز کردن سینک ظرفشویی تمیز کردن سینک ظرفشویی

درباره تمیز کردن سینک ظرفشویی کورینی :

باید ها :

سینک های ظرفشویی کورینی ، بسیار حساس هستند و خیلی راحت دچار آسیب میشوند .

درمواجه با این سینک ها باید خیلی مراقب بود چون کوچک ترین مشکل در سینک کورین ، به شما خسارت مالی زیادی وارد میکند .

از این رو باید خیلی مراقب بود و هر روز آن را با مایع ظرفشویی شستشو کنید و سپس با دستمال پارچه ایی خشک کنید .

هر سال یک بار هم از  کورین ساز خود بخواهید آن را برای شما پولیش بزند .

تمیز کردن سینک ظرفشویی

نباید ها :

اسفاده از اسید و وایتکس و یا هر مواد شیشایی قوی به سرعت به بافت سینک کورینی آسیب وارد میکند .

جسم سخت یا نوک تیز به راحتی خط و خش های عمیق روی این سینک ها به جای میگذارد پس خیلی باید مراقب بود .

آب خیلی خیلی داغ آسیب جدی وارد میکند .

قهوه و چای و یا مایعات رنگی غلیظ و چرب به سرعت لکه میشوند و باید هم زمان با باز بودن شیر آب ، آن ها را داخل سینک بریزید .

برچسب ها :

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید