هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برق انداختن سینک ظرفشویی

تمیز کردن سینک آشپزخانه
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 103 بازدید

برق انداختن سینک ظرفشویی

برق انداختن سینک ظرفشویی، یکی از مهم ترین موضوعات در رابطه با تمیز کردن وسایل و تجهیزات آشپزخانه می باشد؛ که برای بسیاری از خانم ها اهمیت زیادی دارد. همانطور که می دانید در سینک آشپزخانه ظرف ها، میوه ها و بسیاری چیزهای دیگر شسته میشوند. پس باید اول آن را تمیز و ضد عفونی کنیم. ما در ادامه از این مطلب در سایت سیلور یراق با ترفندهای کاربردی به شما کمک می کنیم تا با ساده ترین راهکارها بتوانید محل شستشوی ظروف و مواد غذایی را کاملا تمیز کنید و مانند روز اول آن را برق بیندازید!

برق انداختن سینک ظرفشویی با روش های ساده!

سینک های آشپزخانه، معمولا از جنس استیل هستند. مناسب ترین ماده برای تمیز کردن این وسایل، جوش شیرین می باشد. بهتر است از مواد سفید کننده قوی برای تمیز کردن آنها استفاده نکنید، زیرا موجب کدر شدن استیل میشود. برای تمیزکاری روزانه، می توانید از مایع ظرفشویی ملایم استفاده کنید. برای از بین بردن لکه های روی آن، پارچه ای را به سرکه سفید آغشته کنید و سپس سینک را با آن تمیز کنید.

برای تمیز کردن شیرآلات و دستگیره ها نیز می توانید از جوش شیرین و یا سرکه استفاده کنید. اگر رسوبات روی آن و یا شیرآلات خیلی زیاد باشد، می توانید جوش شیرین را به کمک کمی آب و یا سرکه به صورت خمیر در آورید و روی رسوبات بگذارید تا آنها را از بین ببرد.

تمیز کردن کابینت ها

برق انداختن سینک ظرفشویی

کابینت ها بهتر است به طور مرتب تمیز شوند تا از رشد باکتری ها در آنها جلوگیری گردد. برای تمیز کردن کابینت ها می توانید از جوش شیرین و یا سرکه استفاده کنید. برای نظافت کابینت ها می توانید مایع ظرفشویی را با آب گرم مخلوط کنید و کابینت ها را با یک دستمال تمیز خیس چندین بار تمیز کرده و خشک کنید.

در بسیاری از آپارتمان ها کابینت ها از جنس ام دی اف می باشند. برای تمیز کردن کابینت های ام دی اف هرگز از مقدار زیادی آب استفاده نکنید و تنها دستمال خیس کفایت می کند. بهتر است که از اسکاچ و شوینده های اسیدی نیز استفاده نکنید؛ در صورتی که می خواهید از شوینده استفاده کنید بهتر است که حتما آن را با آب رقیق کنید.

روش تمیز کردن سینک ظرفشویی استیل

نظافت سینک ظرفشویی، از اهمیت بالایی برخوردار است. چون محل شستشوی ظروف است و غیر مستقیم با غذایی که می خوریم و سلامتی ما در ارتباط می باشد. به علاوه همواره در معرض دید است و از نظر زیبایی نیز اهمیت دارد و یک خانم کدبانو همواره دوست دارد تا ظرفشویی تمیز و براقی داشته باشد. از انجایی که این وسیله روزانه مورد استفاده قرار می گیرد، علاوه بر شستشوی روزانه به دفعات نیاز به شستشو دارد. ما در ادامه نکاتی را برایتان توضیح می دهیم.

  1. برای تمیز کردن سینک های چینی تمیز کننده اسیدی کاسه توالت تیرک پیشنهاد میشود. این تمیز کننده به راحتی تمامی لکه ها و رسوبات آب را از روی آن پاک می کند. بعد از آبکشی، با روزنامه مچاله شده می توانید آن را برق بیندازید.
  2. برای از بین بردن لکه ها و رسوبات آب روی سینک، پارچه ای را به سرکه سفید آغشته کنید و روی سطح را با آن مالش دهید. از محلول نمک و جوش شیرین در آب یا سرکه نیز می توانید برای تمیز کردن آن استفاده کنید.
  3. نمک یک ماده ی طبیعی مناسب برای ضدعفونی کردن سینک است. برای این منظور نمک را روی سطح آن بپاشید و پس از نیم ساعت بشویید.
  4. بهترین ترفند برای تمیزکردن آشپزخانه، ساده ترین چیز است. هرگز اجازه ندهید که در وهله اول خیلی بد و کثیف شود که بخواهید به از بین بردن لکه های خیلی سخت و عمیق فکر کنید. از برس آشپزخانه و اسفنج برای تمیز کردن سریع، اما کامل سینک بعد از هر بار استفاده کنید که واقعا به جلوگیری از انباشته شدن آهک و دوده جلوگیری می کند.
برق انداختن سینک و شیرآلات

طریقه استفاده از لیمو برای تمیز کردن سینک آشپزخانه

یک عدد لیمو را نصف کنید، آن را روی شیر بکشید و این کار را در قسمت هایی که آهک رسوب کرده است، چندین بار تکرار کنید و محکم تر بکشید و بگذارید دو ساعت بماند. آبکشی کنید و در نهایت حتما آن را خشک کنید. شما از این راه حل ساده شگفت زده خواهید شد؛ زیرا شاید باورش سخت باشد که چنین راه حل طبیعی چطور می تواند آنقدر قدرتمند و فوق العاده باشد.

برق انداختن سینک و شیرآلات

آخرین توصیه ما به شما این است که همیشه سعی کنید برای تمیز کردن سینک ظرفشویی، از مواد شیمیایی استفاده نکنید. در عوض به سادگی پاک کننده خانگی بسازید؛ که هم با محیط زیست سازگاری داشته باشد و هم اینکه به پوست و ریه شما در حین تمیز کردن آسیب نمی رساند و طبیعتا مقرون به صرفه خواهد بود. همچنین این نکته را فراموش نکنید که از هر روشی که تصمیم گرفتید لوازم استیل و از همه مهمتر سینک ظرفشویی خود را تمیز کنید. حتما بعد از پایان کار آنها را با دستمال تمیز خشک کنید. تا هیچ اثری از لکه ها باقی نماند؛ زیرا درخشندگی لوازم استیل خستگی را از تن شما بیرون می کند.

منبع: bhg، wikihow، oxo

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید