هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سینک ظرفشویی مات بخریم یا براق؟

سینک ظرفشویی مات بخریم یا براق؟
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ 456 بازدید

سینک ظرفشویی مات بخریم یا براق؟ سینک ظرفشویی یکی از مهم ترین لوازم در آشپزخانه شماست که هم کارایی های بسیار زیادی دارند و در کار های بسیار زیادی برای ما کاربرد دارند. دیگر دلیل اهمیت بالای سینک های ظرفشویی تاثیر آنها در زیبایی آشپزخانه و منزل شماست. برای همین است که سینک های ظرفشویی، مخصوصا از نگاه خانم های خانه دار، تا این حد اهمیت دارند و در خرید آنها دقت به خرج داده می شود.

درباره کارایی های سینک های ظرفشویی باید گفت که اگر کمی دقت کنید، روزانه تقریبا همه اعضای خانواده وارد آشپزخانه می شوند و در 70 درصد مواقع با سینک ظرفشویی کار دارند. در طول روز بار ها برای شستن ظرف و ظروف مختلف، شستن میوه ها، سبزیجات و مواد غذایی که نیاز به شستشو دارند، حتی شستشوی دست که البته نباید در سینک انجام دهیم؛ از سینک ظرفشویی استفاده می کنیم. بعد از اینکه شیر های آب تصفیه نیز در کنار سینک های ظرفشویی اضافه شدند، تامین آب آشامیدنی برای کتری یا پارچ یا هر چیز دیگری نیز از طریق سینک های ظرفشویی انجام می گیرد.

اما درباره تاثیرات سینک در زیبایی منزل باید گفت که سینک های ظرفشویی بعد از کابینت های آشپزخانه شما، بیشتر از باقی تجهیزات آشپزخانه به چشم می خورند و زیبایی سینک ظرفشویی شما می تواند در زیبایی آشپزخانه شما نیز تاثیر بسیار زیادی داشته باشد و شما می توانید با خرید سینک ظرفشویی مناسب برای آشپزخانه خود، به زیبایی آن بیفزایید.

اما درباره سوالی که در ابتدا پرسیدیم؟ سینک ظرفشویی مات بخریم یا براق؟ در ادامه این مطلب در وب سایت سیلور یراق، قصد داریم تا شما را با برخی از ویژگی های هر کدام از این انواع سینک ها آشنا کنیم تا آنها را بهتر بشناسید و بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

 

سینک های ظرفشویی مات و براق

سینک های ظرفشویی از نظر ظاهری به دو دسته سینک های براق و سینک های مات تقسیم می شوند که اگر کمی دقت کنید، متوجه می شوند که این سینک های فلزی و شیشه ای هستند که در دسته سینک های براق قرار می گیرند. باقی متریال های سینک ظرفشویی مثل سینک های ظرفشویی سنگی، سینک های گرانیتی، سینک های سرامیکی، سینک های کورینی یا غیره در دسته سینک های مات قرار می گیرند. سینک های براق ویژگی های مخصوص خود را دارند و سینک های مات نیز ویژگی های مخصوص خودشان. در ادامه قصد داریم تا شما را با این ویژگی های مختلف آشنا کنیم تا آنها را بهتر بشناسید و در انتخاب خود اشتباه نکنید.

 

ویژگی سینک های براق

همانطور که گفته شد، سینک های فلزی و سینک های شیشه ای در دسته سینک های براق قرار می گیرند اما نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که سینک های فلزی نیز می توانند در دسته سینک های مات قرار بگیرند. سینک های براق، به دسته ای از سینک ها گفته میشود که ظاهری صیقلی شده دارند و به طوری درست می شوند که می توان بازتاب تصاویر را در آنها دید. سینک های فلزی مثل سینک های استیل، چدنی یا مسی را می توان به طوری درست کرد تا صیقلی باشند و سینک های شیشه ای نیز به دلیل شیشه ای بودن، معمولا براق هستند.

سینک های براق، از نظر زیبایی، به دلیل براق بودن، بسیار زیبا هستند و به همین دلیل افراد بسیار زیادی هستند که علاقه دارند تا این سینک ها را برای منزل خود خریداری کنند و از آنها استفاده کنند. اما یکی از معایب سینک های براق این است که این سینک ها نیاز به توجه زیاد دارند. احتمال لک شدن سینک های براق توسط آب خیلی بیشتر از احتمال لک شدن سینک های مات است و به همین دلیل است که این سینک ها را باید به طور مداوم و دوره ای تمیز کرد تا ظاهر زیبای خود را از دست ندهند.

ویژگی های سینک های مات و براق

ویژگی های سینک های مات و براق

ویژگی های سینک های مات

سینک های بسیار زیادی در دسته سینک های ظرفشویی مات قرار می گیرند. سینک های سنگی، گرانیتی، سرامیکی، کورین و برخی از انواع سینک های استیل، چدنی و مسی نیز به طور مات تولید می شوند. سینک های مات همانطور که می دانید، بازتابی نشان نمی دهند. سینک های مات نیز زیبایی های خودشان را دارند. سینک های مات به دلیل اینکه بازتاب ندارند، نیازی به یک دست بودن ندارند و تولید کننده ها می توانند که این سینک ها را در طرح ها و رنگ های بسیار مختلف و متنوعی درست کنند. این موضوع کمک می کند که این سینک ها جذابیت های خودشان را داشته باشند.

برای مثال سینک های ظرفشویی گرانیتی یا کورین به نوعی هستند که می توان آنها را در انواع رنگ های مختلف تولید کرد و آنها را با فضای آشپزخانه کابینت های آن ست کرد. یکی دیگر از ویژگی های سینک های مات این است که امکان لک شدنشان کمتر است. البته باید بگوییم که سینک های مات نیز لک می شوند و باید به طور دوره ای تمیز شوند ولی لکه ها روی این سینک کمتر از سینک های براق به چشم می خورد.

 

اما سوال اصلی؛ سینک ظرفشویی مات بخریم یا براق؟

ما طوری هستیم که معمولا برای اینکه بهترین خرید را داشته باشیم، تلاش می کنیم با سوالات مختلف این کار را راحت تر کنیم. سوالاتی از قبیل «سینک ظرفشویی چه مارکی خوبه؟»، «انواع سینک ظرفشویی کدامند؟» یا «سینک ظرفشویی مات بخریم یا براق؟» به بهترین انتخاب برسیم. اما نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که در آخر این شمایید که انتخاب می کنید و این سوال ها فقط راهنمایی هایی در مسیر خرید یک سینک ظرفشویی هستند. انتخاب نهایی را شما انجام می دهید و باید آن را با سلیقه خود انجام دهید.

ما فقط می توانیم در مسیر انتخاب شما را یاری کنیم و به شما بگوییم که اگر حوصله تمیز کردن روزانه آن را هم دارید، سینک های براق انتخاب مناسبی برای شما هستند و اگر حوصله این موضوع را ندارید، سینک های مات را به شما پیشنهاد می کنیم. در هر حال، هر دو این سینک ها، زیبایی های منحصر به فرد خود را دارند.

 

خرید سینک ظرفشویی در سیلور یراق

اگر قصد خرید سینک ظرفشویی در انواع مختلف را دارید و دوست دارید که یک سینک ظرفشویی با کیفیت و ارزان قیمت را برای آشپزخانه خود خریداری کنید، می توانید خرید سینک ظرفشویی خود را در سیلور یراق؛ کامل ترین مرجع خرید اینترنتی سینک ظرفشویی انجام دهید و انواع سینک ظرفشویی مورد نظر خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت خریداری فرمایید و سینک مورد نظر خود را درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید