هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سینک تک لگن بخریم یا دولگن ؟

سینک تک لگن بخریم یا دولگن ؟
۱۲ بهمن ۱۳۹۹ 384 بازدید

سینک تک لگن بخریم یا دولگن؟ در این مقاله در وب سایت سیلور یراق قصد داریم تا به یکی از اصلی ترین سوالات مشتریان پاخ دهیم و مزایا و معایب استفاده از سینک های تک لگن و دولگن را بررسی کنیم و درنهات نتیجه بگیریم که کدام یک از آن ها برای ما بهتر است و متناسب با نیاز میباشد ؟ پس با ما هراه باشید .

سینک تک لگن بخریم یا دولگن ؟خرید سینک آشپزخانه بیمکث

سینک تک لگن بخریم یا دولگن ؟

تفاوت اصلی بین سینک ظرفشویی تک لگن و سینک دو لگن در میزان کارایی آن ها میباشد . اگر چه انتخاب بین این دو ، تا حدود زیادی بستگی به جای موجود در کابینت شما دارد .

به طور مثال خیلی کم پیش می آید که کسانی که فضای کافی برای استفاده از سینک آشپزخانه ذولگن را دارند ، از سینک تک لگن استفاده کنند .

درواقع با توجه به این موضوع که صفحه های کابینت به خصوص در ایران اکثرا از جنس mdf یا چوب یا نعوپان هستند ، پس استفاده از سینک دو لگن با سینی ، از خیلی نظر ها میتواند بهتر باشد .

استفاده از سینک های دولگن سینی دار فضای خیلی بهتری را نسبت به سینک ها تک لگن بدون سینی در اختیار ما قرار میدهند و شستشو در آن ها بسیار آسان و راحت هست . از طرفی تنوع سینک های دو لگن بزرگ سینی دار خیلی خیلی بیشتر از سینک های تک لگن سینی دار هست و استفاده از سینک های تک لگن بدون سینی هم بر روی صفحه های چوبی و mdf ، کار غیر ممکنی است .

نتیجه بررسی اول :

اگر در فضای آشپزخانه و کابینت منزل شما ، امکان استفاده از سینک دولگن سینی دار وجود دارد ، پس حتما سینک دولگن سینی دار را خریداری کنید . استفاده راحت تر ، جلوگیری از آسیب حاصل از آب هنگام شستشو به صفحه ی کابینت ، فضای کافی برای قراردادن ظروف بر روی سینی سینک ظرفشوییی و …. از مزایای استفاده از سینک دولگن میباشد .

 

سینک تک لگن بخریم یا دولگن ؟

خرید سینک آشپزخانه نگین الماس

سینک ظرفشویی تک لگن یا سینک یک لگن :

سینک ظرفشویی تک لگن به چند نوع تقسیم میشود :

 

  • سینک تک لگن سینی دار : سینک تک لگن سینی دار ، یکی از پر فروش ترین ها در دسته سینک تک لگن آشپزخانه میباشد . اما این موضوع به خاطر مزایایی خاص یا خیلی عالی این مدل نیست ، بلکه دلیل اصلی اجبار خرید سینک در سایز کوچک ، به دلیل کم بود جا در آشپزخانه میباشد . با ماشینی شدن روند زندگی ، مردم به جای خانه های بزرگ و حیاط دار ، حال در آپارتمان ها کوچک زندگی میکنند . از طرفی گاهی مهندسی این آپارتمان ها باعث کوچک شدن آشپزخانه یا قسمتی از آن میشود که امروزه این خیلی این اتفاق می افتد . درواقع سینک آشپزخانه تک لگن سینی دار برای مواقعی خیلی مناسب هست که آشپزخانه شما فضای کافی برای نصب و استفاده از سینک دو لگن سینی دار را ندارد و شما مجبور به خرید سینک کوچکتر هستید .
  • سینک تک لگن بدون سینی :  سینک تک لگن بدون سینی از دسته سینک های بسیار کم فروش هست . این سینک ها در دو مدل نصبی : توکار و زیر کرین (زیر صفحه ای) در بازار وجود دارند . به صورت معمول این سینک ها برای استفاده در منازل استفاده نمیشوند و بیشتر برای نصب در فروشگاه ، مغازه و دفاتر اداری خریداری میشوند .
  • سینک تک لگن زیر کرینی (زیر صفحه ای) : سینک تک لگن زیر صفحه ای در دسته سینک های خاص قرار دارد . برای نصب و استفاده از این سینک ها حتما شما احتیاج به نصب صفحه کرین ، کوارتز یا سنگ دارید . زیرا اصلا نمیتوان این سینک ها را بر روی صفحه های ام دی اف یا چوب نصب کرد به خاطر روش نصب آن ها ، این سینک ها از زیر صفحه با چسب مخصوص و میخ مخصوص به صفحه های کرین سنگ و یا کوارتز نصب میشوند .

سینک تک لگن بخریم یا دولگن ؟خرید سینک آشپزخانه اخوان

نتیجه گیری :

اگر فضای مناسب برای نصب و استفاده از سینک دو لگن سینی دار را در آشپزخانه خود دارید ، حتما به شما توصیه میشود که سینک دولگن سینی دار خریداری کنید مگر اینکه صفحه کابینت آشپزخانه شما از جنس سنگ ، کرین و یا کوارتز باشد که در آن موقع استفاده از سینک های زیر کیرین یا زیر صفحه ای دولگن هم میتواند گزینه مناسبی باشد .

اگر فضای کافی برای استفاده از سینک های ظرفشویی دولگن را ندارید و صفحه کابیینت شما از جنس mdf یا چوب است ، حتما از سینک تک لگن سینی دار استفاده کنید ، البته گزینه های دیگری هم وجود دارد مانند : استفاده از سینک تک لگن بدون سینی یا سینک دولگن بدون سینی توکار که پیشنهاد نمیشود . البته اگر نگران صفحه آشپزخانه خود هستید میتوانید از سینک دولگن بدون سینی روکار هم استفاده کنید اما این کار هم معایب خودش را دارد : ظاهر بد و قدیمی ، نبود تنوع در شکل ظاهری سینک انتخابی .

و در آخر ، اگر صفحه کابینت شما از جنس کرین ، سنگ و یا کوارتز میباشد ، به شما حتما توصیه میشود که از سینک های زیرکرینی استفاده کنید ، چون این سینک ها علاوه بر کارایی ، زیبایی مضاعف ایی را به آشپزخانه شما اضافه میکنند که ظاهری بسیار مدرن و شیک به منزل شما میدهد و تنوع بسیار خوبی هم از نظر سایز و شکل آن ها در بازار وجود دارد .

سینک تک لگن بخریم یا دولگن ؟خرید سینک آشپزخانه استیل البرز

 

پایان مقاله .

عنوان مقاله : سینک تک لگن بخریم یا دولگن

مدت زمان لازم برای خواندن مقاله (سینک تک لگن بخریم یا دولگن) : 7 دقیقه

 

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید