هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

راهنمای خرید سینک

راهنمای خرید سینک
راهنمای خرید سینک

راهنمای خرید سینک

 

راهنمای خرید سینک

راهنمای خرید سینک: در این مقاله در وب سایت سیلور یراق سعی داریم تا به بررسی کامل انواع سینک های ظرفشویی بپردازیم و به شما در خرید سینک ظرفشویی کمک کنیم. چند مدل سینک ظرفشویی وجود دارد ؟ کدام مناسب ما هست ؟ قیمت سینک های آشپزخانه بر چه معیاری تغییر میکند؟ آیا سینک گرانیتی بهتر است یا سینک طرفشویی معمولی یا استیل؟ کدام برند تولید کننده سینک بهتر است ؟ ایرانی یا خارجی ؟

قصد داریم به تمام این سوالات که درواقع سوال خیلی از افراد در هنگام خرید سینک ظرفشویی میباشد جواب بدهیم . پس در ادامه با ما همرا باشید .

 

راهنمای خرید سینک

 

چند مدل سینک ظرفشویی وجود دارد ؟

سینک های ظرفشویی چندین نوع مختلف هستند که بر اساس تفاوت در روش نصب و جنسی که از آن ساخته میشوند و کیفیتی که دارند ، دسته بندی میشوند :

 1. سینک ظرفشویی استیل فانتزی (درجه 1)
 2. سینک ظرفشویی استیل نیمه فانتزی (درجه 2 )
 3. سینک ظرفشویی معمولی (درجه 3 )
 4. سینک توکار
 5. سینک روکار
 6. سینک زیرصفحه ای
 7. سینک گرانیتی
 8. سینک سرامیکی
 9. سینک شیشه ای

سینک های استیل درواقع از دو جهت با هم تفاوت دارند : 1-از نظر کیفیت -2 از نظر روش نصب

 • درواقع سینک های استیل از نظر کیفیتی ، با ضخامت ورق استفاده شده در ساخت آن ها و عمق لگن این سینک ها از هم جدا میشوند که سینک هایی با ضخامت ورق بیشتر و عمق لگن بیشتر را اصطلاحا(فانتزی) مینامند و سینک هایی با عمق لگن کمتر و ضخامت ورق کمتر را (نیمه فانتزی) می نامند .
راهنمای خرید سینک

سینک های استیل ، همانطور که گفتیم از نظر روش نصب هم با هم فرق دارند :

 • سینک توکار : بر روی کابینت ، صفحه کابینت قرار میگیرد ، سپس روی صفحه به اندازه دقیق سینک برش میخورد و سینک روی صفحه نصب میشود و با بست سینک محکم سر جایش قرار میگرد .  بعد از آن با اسفاده از چسب سیلیکون یا همان آکواریوم ، به صورتی عالی آب بندی میشود و آماده استفاده .
 • این مدل سینک های ظرفشویی بسیار پر طرفدار و جدید هستند و همچنین تنوع خیلی زیادی دارند طرح آن ها بروز و بسیار زیبا میباشد .
 • اگر شما از آن هایی هستید که زیبایی و مدرن بودن آشپزخانه خود اهمیت میدهید و همچنین همیشه بعد از شستن ظروف یا میوه جات ، پشت سینک (فضای خالی بین سینک تا قرنیز صفحه ) خود را با دستمال خشک میکنید ، ما حتما به شما استفاده از سینک های توکار را پیشنهاد میکنیم .
راهنمای خرید سینک

راهنمای خرید سینک

 • سینک های روکار : این مدل ها اما بسیار قدیمی هستند ، در حدی قدیمی که در کل دنیا فقط ما ایرانی هستیم که از این مدل سینک ها استفاه میکنیم .
 • ولی خب این سینک های ظرفشویی روکار هنوز هم طرفدارای خودشان را در ایران دارند ، منظورم مادر ها و مادر بزرگ هاست که سال ها با این مدل ها کار کرده اند و احساس راحتی بیشتری با آن ها دارند .
 • برای نصب این سینک های آشپزخانه هیچ احتیاجی به قرار گرفتن صفحه بر روی کابینت خود ندارید و این سینک کامل بر روی کابینت شما سوار میشود و با میخ و محکم بسته میشود . سپس با چسب آکواریوم و یا همان چسب سیلیکون شفاف آب بندی میشود .
 • شما میتوانید در قسمت های دیگر کابینت خود از صفحه استفاده کنید و حتی اجاق گاز صفحه ای داشته باشید ، اما قسمتی که این سینک میخواهد بر روی آن قرار بگیرد نباید صفحه داشته باشد . عرض این سینک ها 10 سانتی متر از سینک های توکار بیشتر است و از پشت به دیوار آشپزخانه میچسبند و از جلو هم کم جلوتر از خود کابینت ادامه دارند.

 

راهنمای خرید سینک
 • سینک زیر صفحه ای : سینک های زیر صفحه ای درواقع نوعی از سینک های استیل هستند که روش نصب آن ها بسیار از دو روش قبلی متفاوت هست .
 • این سینک ها مخصوص نصب بر روی صفحه هایی از جنس گرانیت ، سنگ ، کرین ، کوارتز (نوعی سنگ ترکیبی با مواد شیمایی که بسیار سخت و محکم است ) هستند و به هیچ عنوان نمیتوان آن ها را بر روی صفحه های چوبی یا mdf  نمود .
 • ورق به کار رفته در این سینک ها معمولا ضخیم هستند و عمق لگن های آن ها به 20 سانتی متر میرسند و تا 24 سانت بسته به برندی که خریداری میکنید متغییر است .
 • درواقع این سینک ها بسیار خاص هستند و چون استفاده و نصب صفحه های کرین یا سنگ بسیار گران تر از صفحه های mdf هستند ، این سینک ها به نسبت مدل های توکار و روکار بسیار کم فروش تر هستند .
راهنمای خرید سینک
 • سینک شیشه ای : بله درست میبینید سینک شیشه ایی !! این سینک ها فقط توکار هستند و از جنس شیشه نشکن سیکوریت شده ساخته میشوند .
 • جنس شیشه استفاده شده در این سینک ها از همان جنس اسفاده شده در اجاق گاز شیشه ای و هود آشپزخانه شیشه ای میباشد .
 • این سینک ها در مقابل ضربات مقاوم هستند اما کم فروش هستند و اصلا استفاده از این مدل سینک ها را به شما توصیه نمیکنیم چون هرچقدر هم که مقاوم باشند فقط یک بار کافیه تا با افتادن اتفاقی یک قابلمه سنگین سرامیکی درجه 1 ، بشکنند و پودر بشوند .

 

راهنمای خرید سینک
 • سینک های گرانتی بسیار جدید ، زیبا ، متنوع ، کارآمد و شیک هستند و ظاهر لوکسی را به آشپزخانه شما اضافه میکنند .
 • این سینک ها فقط توکار هستند و برای نصب حتما احتیاج به صفحه کابینت دارند .
 • این مدل سینک ها از نظر قیمتی و کیفیتی تنوع خیلی زیادی دارند و هرچه که ارزان تر میشوند ضعیف تر هم میشوند .
 • سینک گرانیتی ارزان آشغال هست و اصلا ارزش خرید و اسفاده ندارد ، همچنین چون در سینک های گرانیتی ارزان (از 800.000 تومان تا 1.000.000 تومان)
 • اصلا از خود گرانیت استفاده نمیشود و فقط چسب شیمیایی و رزین هست ، هم طول عمر خیلی کمی دارد و هم هم به شدت برای سلامتی شما ضرر دارد و میتواند حتی سرطان زا باشد . پس خودتون را گول نزنید و اگر نمیخواهید مبلغی بین (1.800.000 تومان تا 2.800.000 تومان ) برای خرید سینک درنظر بگیرید ، پس پیشنهاد ما به شما خرید سینک استیل نیمه فانتزی میباشد . در غیر این صورت پول خود را دور ریخته اید و واقعا ارزش ندارد .

راهنمای خرید سینک ظرفشویی :

 • بهترین برند های تولید کننده سینک ظرفشویی در ایران : در ایران برند های بزرگ و معتبر و قدیمی بسیار هستند که سینک های آشپزخانه تولید می کنند .
 • از بهترین برند ها در ایران میتوان به : استیل البرز ، اخوان ، بیمکث ، داتیس و تاکنوگلد(تاکنو گاز) اشاره کرد .
 • اما این برند ها هرکدام تفاوت هایی با هم دارند : مثلا سینک شرکت اخوان از نظر تعداد بیشترین تنوع را در بین دیگر برند ها دارد اما کیفیت اکثر سینک های تولیدی این کارخانه خیلی معمولی و شاید ضعیف هستند به جز چند مورد خیلی خاص .
 • سینک های تولیدی استیل البرز تنوع کمی دارند اما در کیفیت حرف اول را میزنند و قیمت های متناسبی هم دارند ، ضخامت ورق سینک استیل البرز 0/8 است و عمق لگن آنها 20 سانتی متر . اما سینک های فانتزی اخوان 2 نوع هستند که یکی از آنها ضخامت ورق 0/7 و عمق لگن 17 سانتی متری دارند (بی کیفیت) و نوع دیگر آنها هم ضخامت ورق 1 میل و عمق لگن 20 سانتی (بیخودی گران) دارند . درحالی که سینک های استیل البرز بسیار با کیفیت و خوش قیمت هستند .
راهنمای خرید سینک
 • سینک آشپزخانه بیمکث از نظر کیفیت ، ضخامت ورق ، عمق لگن در بهترین حالت قرار دارند و بسیار کیفیت هستند . اما تنوع سینک های تولیدی این شرکت بسیار کم است و قیمت این سینک ها کمی گران هست . بیمکث ، همچنین سینک گرانیتی هم تولید میکند که مزیت رقابتی خاصی در بازار ندارند و میتوان هم قیمت آن ها سینک هایی با کیفیت بالاتر هم خریداری کرد .
 • سینک آشپزخانه داتیس هم دقیقا همانند سینک های بیمکث ، کیفیت خوبی دارند ، حتی قیمت خوبی هم دارند اما تنوع آن ها بسیار کم است .
 • شرکت داتیس در بازار رقابتی سینک آشپزخانه حرفی برای گفتن ندارد اما تولیدات دیگر این شرکت از نظر مشتریان بسیار سرآمد و با کیفیت هستند ، تولیداتی مانند :    فر توکار ، اجاق گاز توکار ، هود آشپزخانه .
 • و اما سینک آشپزخانه تاکنوگلد : این شرکت فقط 4 مدل سینک ظرفشویی در کاتالوگ محصولات خود دارد ، 2 مدل روکار و 2 مدل توکار .
 • با این که این شرکت ایرانی هست و محصولات دیگر خود را مانند : فرتوکار تاکنوگلد ، اجاق گاز صفحه ای تاکنوگلد و هود آشپزخانه تاکنوگلد را در ایران تولید میکند ، اما سینک های این شرکت وارداتی هستن و بسیار با کیفیت . جنس استیل به کار رفته در ساخت این سینک ها 304 ترک میباشد و ضخامت ورق آن ها 1میل کامل هست . همچنین عمق لگن این سینک ها 20 سانتی متر هست و ظاهر خیلی زیبا و جنس استیل براقی دارند که به عمراه 5 سال گارانتی طلایی با قیمتی عالی و به صرفه به مشتریان عرضه میشوند .

امیدواریم که این راهنمای خرید سینک ، برای شما مفید بوده باشه ، اما اگر بعد از خواندن این مقاله باز هم سوالاتی وجود دارد که جواب آن ها میتواند بر روی تصمیم گیری نهایی شما برای خرید سینک آشپزخانه موردنظرتان تاثیر داشته باشد ، میتوانید هر روز شنبه تا پنجشنبه ، از ساعت 9 صبح تا 9 شب با مشاوران ما در فروشگاه زنجیره ای و اینترنتی سیلور یراق تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید . مشاوران ما همواره میکوشند تا به تمام سوالات شما عزیزان پاسخ گو باشند .

لطفا اگر این مقاله مورد پسن شما بود نظر خود را با ما درمیان بگذارید .

شماره تماس : 09391534101

برچسب ها :

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید