هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سینک استیل ، گرانیت یا شیشه ؟ کدام بهتر است ؟

سینک استیل ، گرانیت یا شیشه ؟ کدام بهتر است ؟
۱۹ بهمن ۱۳۹۹ 124 بازدید

سینک استیل ، گرانیت یا شیشه؟ کدام بهتر است؟ در این مقاله در وی سایت فروش آنلاین تجهیزات آشپزخانه سیلور یراق قصد داریم تا تفاوت های اصلی بین سینک استیل ، گرانیت یا شیشه را بررسی کنیم و مزایا و معایب استفاده از هرکدام را توضیح بدهیم . تا انتخاب و تصمیم گیری برای خرید سینک ظرفشویی مورد نظرتان ، راحت و ساده شود .

سینک استیل ، گرانیت یا شیشه ؟ کدام بهتر است ؟

 

سینک استیل ، گرانیت یا شیشه ؟ کدام بهتر است ؟ :

سینک آشپزخانه استیل :

سینک ظرفشویی ساخته شده از استیل ، درحال حاضر پر فروش ترین نوع سینک ظرفشویی در ایران میباشد. در واقع این سینک های رایج ترین نوع سینک در ایران هستند و به همین دلیل به آنها سینک ظرفشویی معمولی نیز گفته می شود. این سینک ها مزایای خیلی زیادی دارند . مانند : تنوع ظاهری ، تنوع کیفیتی و قیمیتی ، طول عمر بالا و کیفیت مظلوب .

اما امروزه سینک ای جدیدی دربازار وارد شده اند که به رقابت با سینک استیل میپردازند ، اما هنوز هم انتخاب اکثر خانواده های ایرانی ، استفاده از سینک ظرفشویی استیل میباشد .

بهترین برند های ایرانی تولید کننده سینک ظرفشویی استیل :

سینک آشپزخانه استیل دارای سه روش مختلف برای نصب میباشند :

  • سینک ظرفشویی توکار : عرض این سینک ها 50 سانتی متر میباشد و روی صفحه کابینت به اندازه سینک برش میخورد تا سینک داخل صفحه قرار بگیرد .
  • سینک ظرفشویی روکار : عرض این سینک ها درواقع 60 سانتی متر میباشد و برای نصب آن ها نیازی به قرارگرفتن صفحه روی کابینت نیست .
  • سینک ظرفشویی زیرکار : این سینک ها از زیر به صفحه کورین نصب میشوند و نصب آن ها بر روی صفحه های چوبی کابینت غیر ممکن است .

 

سینک استیل ، گرانیت یا شیشه ؟ کدام بهتر است ؟

سینک دو لگن توکار استیل

سینک استیل ، گرانیت یا شیشه ؟ کدام بهتر است ؟

سینک دولگن توکار باکسی

سینک ظرفشویی گرانیتی :

سینک ظرفشویی طرح سنگ ، یا همانی که مردم آن را به نام سینک گرانیتی میشناسند ، درواقع از گرانیت ساخته نشده است .

این سینک ها از مخلوطی از : رزین ، پلی استر و پودر سنگ گرانیتی ساخته مشوند که میزان کیفیت ، قیمت و طول عمر آن ها رابطه مستقیمی با مقدار پودر سنگ استفاده شده در آن ها دارد .

هر چقدر مقدار پودر سنگ بیشتر باشد و مواد دیگر آن کم تر ، کیفیت آن ها بالاتر خواهد بود .و هرچقدر مقدار پودر سنگ آن ها کمتر باشد ، کیفیت آن ها کاهش خواهد یافت و قیمت آن ها ارزان تر خواهد شد .

پیشنهاد ما در این سال ها به مشتریان عزیز این بوده که : اگر نمیخواهید مبلغی بین 1،800،000 تومان تا 2،500،000 برای خرید سینک آشپزخانه هزینه کنید ، پس بهتر است که سینک گرانیتی خریداری نکنید ، لذا سینک گرانیتی ضعیف و ارزان ، طول عمر بسیار کمی دارد و در بهترین حالت فقط یک سال برای شما کار میکند و به سرعت رنگ آن از بین خواهد رفت و با یک سرد و گرم شدن خیلی سریع ترک میخورد و میشکند .

سینک گرانیتی تنوع زیادی از نظر شکل ظاهری و رنگ دارد اما روش نصب آن ها فقط توکار میباشد و درمواقعی خاص مدل های زیرکورینی آن ها وجود دارد که البته خیلی کم فروش هستند .

سینک های گرانیتی سابقه حضور در بازار کمی دارند اما به سرعت در بین مردم محبوب شده اند و تبدیل به یکی از پر فروش ترین لوازم و تجهیزات آشپزخانه گردیده اند .

سینک آشپزخانه گرانیتی به راحتی با هر مدل کابینت کلاسیک و کابینت مدرن همخوانی دارند و در هر دو حالت بسیار زیبا و شیک به نظر میرشند .

بهترین برند های تولید کننده سینک آشپزخانه گرانیتی :

سینک استیل ، گرانیت یا شیشه ؟ کدام بهتر است ؟

سینک گرانیتی سفید دولگن بدون سینی

سینک استیل ، گرانیت یا شیشه ؟ کدام بهتر است ؟

سینک گرانیتی مشکی تک لگن با سینی

 

سینک ظرفشویی شیشه ایی :

درباره سینک ظرفشویی شیشه ایی توضیح خیلی زیادی وجود ندارد و این دسته از سینک ها از اول ورورد به بازار به سرعت با شکست مواجه شدند و طرفداران زیادی ندارند .

سینک ظرفشویی شیشه ایی بسیار زیبا ، شیک و مدرن میباشد . اما مشکل اصلی در استفاده از این سینک ها میباشد .

درواقع ، سینک ظرفشویی شیشه ایی از سطح صفحه ایی که بر روی آن قرار دارد ، 3 تا 4 سانتی متر فاصله دارد و این موضوع باعث میشود تا در هنگام شستشو ظروف ، آب زیادی بر روی صفحه کابینت سرازیر شود . که اگر صفحه کابینت شما از جنس چوب یا hdf باشد ، در مدت زمان یک هفته نابود میشود و خسارات زیادی به شما وارد میکند .

از این رو ، خرید سینک ظرفشویی شیشه ایی اصلا به شما پیشنهاد نمیشود و گزینه ی خوبی برای استفاده به حساب نمی آید .

بهترین برند های تولید کننده سینک ظرفشویی شیشه ای در ایران :

سینک استیل ، گرانیت یا شیشه ؟ کدام بهتر است ؟

سینک ظرفشویی شیشه ای تک لگن میوه شور با سینی

سینک استیل ، گرانیت یا شیشه ؟ کدام بهتر است ؟

سینک شیشه ایی یک و نیم لگن سینی دار

 

نتیجه نهایی بررسی ها :

طبق بررسی های انجام شده و توضیحاتی که داده شد ، سینک ظرفشویی استیل ، با اختلاف ، بهترین گزینه برای استفاه میباشد و بعد از سینک های گرانیتی یا همان طرح سنگ . اما اصلا خرید سینک ظرفشویی شیشه ایی را به شما عزیزان پیشنهاد نمیکنیم .

برچسب ها :

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید