هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

فرق سینک چپ و راست

فرق سینک چپ و راست : در این مقاله در سایت سیلور یراق قصد داریم تا درباره علت های اصلی تفاوت بین سینک طرفشویی لگن راست و سینک ظرفشویی لگن چپ بپردازیم و ببینیم که چرا اصلا به این شکل تولید میشوند و برای چی باید هم سینک لگن چپ داشته باشیم و هم سینک لگن راست . اصلا از کجا بدانیم که چه سمتی برای سینک آشپزخانه ما مناسب است ؟

فرق سینک چپ و راست

فرق سینک چپ و راست :

همه ما با این موضوع آشنایت داریم که سینک های آشپزخانه ، فارق از توکار یا روکار بودنشان ، دو مدل هستند :

  • لگن راست ( یعنی زمانی که رو به روی سینک می ایستید ، لگن های سینک سمت راست قرار میگرند و سینی سمت چپ )
  • لگن چپ ( یعنی زمانی که رو به روی سینک می استید ، لگن های سینک سمت چپ و سینی آن سمت راست قرار بگیرد )
فرق سینک چپ و راست

علت اصلی به وجود آمدن این تفاوت ها چیست ؟

به وجود آمدن سینک های لگن راست و لگن چپ درواقع به چندین دلیل مهم صورت گرفته است که آن ها را در ادامه بررسی خواهیم کرد :

اولین و ساده ترین دلیل :

  • امکان استفاده راحت از سینک ظرفشویی ، هم برای چپ دست ها و هم برای راست دست ها تا بتوانند خودشان بر حسب نیازشان انتخاب کنند .

دومین دلیل درواقع دلیل فنی میباشد :

  • امروزه روز ، انتخاب و نصب سینک آشپزخانه ،به راحتی نصب اجاق گاز توکار ، فر توکار و یا هود آشپزخانه نیست . بلکه پیچیدگی بیشتری نسبت به آن ها دارد . محل قرار گیری لوله های تخلیه و لوله های آب سرد و گرم ، یکی از عوامل تعییین کننده محل قرار گیری سینک ظرفشویی در آشپزخانه میباشد و چون محل نصب شیرظرفشویی بر روی سینک های لگن راست و لگن چپ با هم کمی متفاوت است ، این انتخاب باید جوری صورت بگیرد که باعث به وجود آمدن مشکل در نصب آن نشود .

سومین دلیل :

  • درحال حاضر ، کابینت کاران ، قبل از اجرای کار کابینت ، اول نقشه آن را بر اساس سلیقه افراد ،متراژ آشپزخانه ، تجربه و حرفه خودشان طراحی میکنند و بر اساس آن ساخت کابینت ها را شروع میکنند . در این طراحی ها ، گاهی محل قرار اجاق گاز ، ماشین لباسشویی و فر توکار میتواند لگن چپ بودن یا لگن راست بودن سینک را مشخص کنند. به طور مثال : اگر سینک نزدیک اجاق گاز نصب شده باشد ، حتما لگن های سینک باید از اجاق فاصله داشته باشند ، به طوری که اگر اجاق سمت راست کابینت قرار گرفته است ،سینک باید لگن چپ باشد ، اگر نه درموقع اسفاده از سینک ظرفشویی هنگامی که اجاق گاز روشن است میتواند هم مشکل ساز باشد و هم خطرناک .

چهارمین دلیل :

  • درواقع همانطور که بالاتر هم گفتیم ، محل قرار گیری ماشین لباسشویی در بسیاری مواقع ، فاکتور اصلی انتخاب سمت چپ یا سمت راست بودن سینک میشود . در این مواقع چون محل قرار سینک ، به محل قرار گیری ماشین لباسشویی چسبیده یا خیلی نزدیک است ، انتخاب سمت لگن سینک طرفشویی باید جوری صورت بگیرد که سینی ، بالای لباسشویی قرار داشته باشد .
فرق بین سینک چپ با راست

پنجمین دلیل : آخرین دلیل هم هست که درواقع کم بود فضای آشپزخانه ، در اکثر مواقع ، شما را مجبور به انتخاب استفاده از سینک های لگن راست و لگن چپ میکنند .

درواقع گاهی ممکن است چون مثلا : سمت راست کابینت ، دیوار آشپزخانه قرارگرفته باشد و ما مجبور به استفاده از سینک لگن راست بشویم چون مابقی صفحه کابینت هم به وسیله اجاق گاز اشغال شده است .

فرق سینک چپ و راست

مربوط به دلیل دوم در توضیحات فرق سینک چپ و راست

جمع بندی :

در بالا ، اصلی ترین دلایل وجود داشتن سینک چپ و راست را توضیح دادیم ، البته موارد دیگری هم هستند که میتوانند در این مسعله دخیل باشند . اما مهمترین دلایل همان ها بود که بالاتر نوشیتیم . از این پس ، با علم به این که چه عواملی در انتخاب سمت قرار گرفتن لگن سینک ها مهم هستند ، به راحتی میتوانید سینک مورد نظر خود را به راحتی انتخاب کنید .

 

برچسب ها :

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید