هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

انواع جنس سینک ظرفشویی

انواع جنس سینک ظرفشویی

انواع جنس سینک ظرفشویی: سینک های ظرفشویی آشپزخانه ، انواع زیادی دارند و همانطور که خودتان میدانید بسیار متنوع هستند و از متریال های مختلفی تولید می شوند. در این مقاله قصد داریم تا درباره انواع سینک های ظرفشویی صحبت کنیم و تک تک آن ها را بررسی و معرفی کنیم .

انواع جنس سینک ظرفشویی

 

انواع جنس سینک ظرفشویی :

سینک آشپزخانه از نظر جنس ساخت ، به چندین مدل تبدیل میشود که عبارتند از :

  1. سینک ظرفشویی استیل
  2. سینک ظرفشویی گرانیتی
  3. سینک ظرفشویی سنگ طبیعی
  4. سینک ظرفشویی پلی استر (طرح گرانیتی)
  5. سینک ظرفشویی سرامیکی
  6. سینک ظرفشویی کرین
  7. سینک ظرفشویی شیشه ای
  8. سینک ظرفشویی سرامیکی

بالاتر تمام انواع سینک های آشپزخانه را نام بردیم و در ادامه قصد داریم تا آن ها را بررسی کنیم .

انواع جنس سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی استیل :

سینک آشپزخانه استیل درواقع معمول ترین سینک های بازار میباشند و پر فروش ترین سینک ظرفشویی در تمام دنیا میباشد. در واقع این سینک ها به دلیل رایج بودن، به سینک های ظرفشویی معمولی نیز شناخته می شوند. اکثر خانه ها و خانواده ها از سینک هایی ساخته شده از استیل استفاده میکنند . و خود این سینک های استیل انواع مختلی دارد هم از نظر کیفیتی و هم از نظر نوع نصب و شکل ظاهری آن ها :

سینک  های استیل از نظر کیفیتی به سه مدل تقسیم میشوند :

سینک استیل آشپزخانه از نظر کارایی به چندین مدل تقسیم میشود :

سینک استیل آشپزخانه از نظر نوع نصب به دو سه مدل تقسیم مشود :

سینک های استیل تنوع خیلی زیادی از نظر قیمیت و نوع نصب دارند و درکل راحت ترین و خوش قیمت ترین سینک های ظرفشویی در دنیا به حساب می آیند به طوری که به ازای هر 100 سینک استیل ، یک سینک غیر استیل به فروش میرسد .

سینک ظرفشویی گرانیتی :

سینک ظرفشویی گرانیتی که بسیار کم یاب و گران هستند !!! بله منظور از سینک های گرانیتی ، دقیقا سینک ساخته شده از جنس خود سنگ اصلی گرانیت میباشد ، نه آن سینک هایی که در بازار با قیمت های خیلی کم و ارزان به فروش میرسند . سینک گرانیتی اصلی که 100 درصد از جنس گرانیت ساخته شده باشد ، کالایی لوکس به حساب می آید و به صورت سفارشی ساخته میشود .

همچنین ساخت این سینک ها بسیار هزینه بر میباشد چون که برش و پرداخت سنگ گرانیت بسیار کار سختی است . سنگ گرانیت از محکم ترین سنگ ها در جهان میباشد و به همین دلیل این سینک ها سفارشی بوده و گران هستند .

انواع جنس سینک ظرفشویی

 

سینک ظرفشویی پلی استر (طرح گرانیتی) :

سینک های آشپزخانه پلی استر ، درواقع همان سینک هایی هستن که مردم به نام سینک گرانیتی آن ها را میشناسند . این سینک ها کاملا شبیه به سینک ساخته شده از جنس سنگ یا گرانیت اصلی هستند اما با قیمتی بسیار ارزان تر و نصب بسیار راحت تر .

سینک پلی استری یا همان ظرح گرانیتی تنوع ظاهری و رنگی بسیار زیادی دارد و از کیفیت مطلوبی هم برخوردار هستند .

استفاده از این سینک ها برای کسانی که علاقه زیادی به استفاده از سینک هایی با طاهر سنگ دارند بسیار بهتر و راحت تر است ، زیرا میتوانند این سینک ها را با قیمت خیلی خیلی ارزان تر و به راحتی در آشپرخانه خود نصب کنند .

انواع جنس سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی سرامیکی :

سینک آشپزخانه سرامیکی ، در ایران وجود ندارد و بعد از انقلاب دیگر کسی از ان سینک ها استفاده نکرده است . این مدل سینک ها بسیار عالی با دوام میباشند و طول عمر آنها به 100 سال هم میرسد . اما در ایران نه تولید میشوند و نه استفاده .

انواع جنس سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی کرین :

سینک ظرفشویی ساخته شده از جنس کرین ، کاملا با سینک طرح گرانیت تفاوت دارد ، هم از نظر نوع جنس ساخته شده و هم از نظر کیفیت و نوع استفاده و نصب آن .

این مدل سینک ها درواقع به این شکل ساخته و استفاده میشوند : فرض کنید شما میخواهید کابینت آشپزخانه خود را عوض کنید ، سپس تصمیم به استفاده از صفحه کرین (صفحه طرح سنگ از جنس پلی استر) میگیرید . حال به جای استفاده از سینک استیل یا هر سینک دیگری ، میتوانید به شرکتی که صفحه کرین شما را میسازد ، اعلام کنید که سینک آشپزخانه شما را هم از همان جنس صفحه و کاملا متصل به آن صفحه بسازد . درواقع آن سینک ، همان صفحه کرین شماست که در قسمتی که قرار بود سینک ظرفشویی قرار بگیرد ، صفحه را به شکل سینک ظرفشویی سیقل داده اند .

این مدل هم مزایا و هم معایبی دارد : از مزایای استفاده از سینک کرین ، میتوان به صرفه جویی در هزینه ها و دقیقا هم رنگ بودن سینک شما با صفحه آشپزخانه شما ، اشاره نمود . اما معایبی هم دارد : کیفیت و ماندگاری آن ها بسیار کم است ، عمق آن ها معمولا نمیتواند بیشتر از 12 سانت یا 15 سانت باشد ، امکان جرم گرفتن لگن ها بسیار وجود دارد و در کل این کار بیشتر جنبه تزعیینی دارد تا این که برای استفاده خوب باشد .

 

سینک ظرفشویی شیشه ای :

سینک های ظرفشویی شیشه ایی ، در نگاه اول زیبا اما پر از مشکل و عیب های بزرگ ، که معمولا استفاده از آن ها را به کاری عذاب آور برای خانوم های خانه دار تبدیل میکند .

این مدل سینک ها هرچقدر هم که از جنس شیشه درجه 1 ساخته شده باشند ، اما باز هم خیلی در معرض شکست قرار دارند .

سینک ظرفشویی شیشه ای درواقع به خاطر ارتفاعی که از سطح کابینت میگرد ، همیشه موقع شستشو آب بر روی صفحه میریزد و به صفحه کابینت شما آسیب های جدی وارد میکند .

سینک شیشه ای درواقع یک شکست تجاری بزرگ میباشد و این طرح هیچ وقت مورد استقبال مشتریان قرار نگرفت . طول زمان استفاده مفید از این سینک ها 1 ماه میباشد و اکثرا بعد از یک ماه استفاده ، مشتریان اقدام به تغییر سینک آشپزخانه خود میکنند و دچار ضرر میشوند .

 

 

برچسب ها :

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید