هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سینک ظرفشویی چیست ؟ همه چیز درباره سینک طرفشویی

همه چیز درباره سینک طرفشویی
سینک طرفشویی

سینک ظرفشویی چیست ؟ همه چیز درباره سینک طرفشویی

سینک ظرفشویی چیست ؟ همه چیز درباره سینک طرفشویی

 

سینک طرفشویی : به لگن ایی گفته میشود که در آشپزخانه قرار میگیرند و بر روی صفحه کابینت نصب میشوند و شستوشوی ظروف ، میوه جات و …. در آن انجام میشود .

سینک های ظرفشویی از نطر مدل نصب به سه مدل تقسیم میشوند :

 1. سینک ظرفشویی توکار
 2. سینک ظرفشویی روکار
 3. سینک ظرفشویی زیرکرینی (زیر صفحه ایی)

حال قصد داریم تا به طور کامل تفاوت این سه مدل سینک آشپزخانه را بررسی کنیم تا شما عزیزان بتوانید برای خرید سینک ظرفشویی متناسب با نیاز خود تصمیم بگیرید و ما سعی کرده ایم تا تمام موارد مهم در انتخاب سینک آشپزخانه را گرد هم آوریم و در اختیار شما در این مقاله قرار دهیم تا بتوانید خودتان به راحتی سینک آشپزخانه خود را انتخاب کنید  :

سینک طرفشویی

بررسی کامل سینک آشپزخانه توکار :

 • عرض سینک های توکار 50 سانتی متر است .
 • برای نصب سینک آشپزخانه توکار ، صفحه ی روی کابینت برش میخورد و سینک داخل برش قرار میگیرد ، سپس به وسیله گیره های مخصوص به صفحه کابینت محکم بسته میشود و در آخر از چسب سیلیکون یا آکواریم ، برای آب بندی آن استفاده میشود . به طوری که دور تا دور سینک از لبه داخلی آن که روی صفحه قرار میگیرد با چسب آکواریوم یا همان چسب سیلیکون شفاف پر میشود .
 • سینک های توکار از تنوع خیلی بیشتری برخوردار هستند و بسیار جدید تر از سینک های روکار به شمار میروند .
 • سینک های طرفشویی گرانیتی هم به روش توکار نصب میشوند .
سینک طرفشویی

همه چیز درباره سینک طرفشویی

سینک طرفشویی توکار ، به دو نوع کیفیتی تقسیم میشوند :

 1. سینک ظرفشویی توکار فانتزی
 2. سینک ظرفشویی توکار نیمه فانتزی

 

همه چیز درباره سینک ظرفشویی توکار فانتزی :

درواقع تقسیم سینک های آشپزخانه به دو نوع فانتزی و نیمه فانتزی ، از نظر کیفیت و جنس به کار رفته در ساخت و تولید سینک ها صورت میگیرد .

سینک های فانتزی معمولا از ورق های استیل با ضخامتی بین 0/8 تا 1/2 ساخته میشوند ، وزن بیشتری دارند و طول عمر آن ها بسیار طولانی خواهد بود .

این ضخیم بودن ورق استیل به کار رفته در ساخت این سینک ها مزایای دیگری هم دارد ، ازجمله : لک نشدن سینک ها به مرور زمان ، صدا ندادن لگن در هنگام ریزش آب ، عمق لگن زیاد و در نتیجه راحتی جای دادن ظروف بیشتر و شستوشوی سریع تر و راحت ، تغییر رنگ ندادن استیل و چندین مورد دیگر از مزایای استفاده از سینک های فانتزی به شمار میروند .

این مدل سینک ها از نظر ظاهری تنوع بی شماری در بازار دارند و فروش آنها هم بسیار بیشتر از دیگر مدل های معمولی تر آن ها میباشد . همچنین با این که قیمت این سینک ها ارزان نمیباشد اما استقبال مشتریان تا به امروز از خرید سینک های فانتزی بسیار زیاد بوده . شاید یکی از مهمترین دلایل آن طول عمر و کیفیت این سینک ها باشد که حداقل 10 سال با ظاهری واقعا عالی در آشپزخانه شما عمر خواهند کرد .

همه چیز درباره سینک ظرفشویی توکار نیمه فانتزی :

سینک های نیمه فانتزی معمولا با ضخامت ورق استیل در حدود 0/4 تا 0/7 تولید و روانه بازار میشوند .

این مدل سینک های ظرفشویی از کیفیت کمتری برخوردار هستند و بیشتر مناسب برای نصب در ویلا ها ، باغ ، خانه های قدیمی ، آپرتمان های نوساز (جهت فروش) میباشند .

این مدل سینک آشپزخانه بیشتر مورد پسند ساختمان سازان قرار میگیرد چون قیمت آنها خیلی ارزان و مناسب است و برای سازنده ایی که میخواهد آپارتمان را سریعا به فروش برساند ، کیفیت سینک خریداری شده اصلا مهم نیست .

این سینک ها معمولا طول عمر خیلی کمی دارند و بعد از گذشت 2 یا 3 سال پس از مصرف لک میشوند و کف لگن های آن ها سیاه خواهد شد .

عمق لگن این سینک ها به طور معمول بین 12 سانتی متر تا 15 سانتی متر میباشد که بسته به برند خریداری شده این عمق لگن تغییر میکند .

 

سینک طرفشویی

بررسی کامل سینک آشپزخانه روکار :

 • سینک های روکار نوع دیگری از سینک های ظرفشوی هستند که قذیمی و از مد افتاده به حساب می آیند و در هیچ جای دنیا تولید و استفاده نمی شوند اما در ایران هنوز طرف داران خودشان را دارند .
 • این سینک ها فقط از نظر مدل نصب با سینک های توکار تفاوت دارند و عرض آنها هم 60 سانتی متر است ، یعنی : 10 سانتی متر بیشتر از سینک های توکار و این تفاوت سایز به روش نصب آن ها برمیگردد .
 • برای نصب سینک آشپزخانه روکار ، شما هیچ احتیاجی به قرار گرقتن صفحه بر روی کابینت خود ندارید و فقط کافیست که خود سیمک را روی کابینت قرار دهید و با چسب سیلیکون یا آکواریم ، آن را آب بندی کنید .
 • این سینک ها از پشت به دیوار عقب کابینت میچسبند و تا جلوی کابینت شما ادامه دارند .
 • سینک های روکار هم مانند سینک های توکار از نظر کیفیت به دو مدل فانتزی و نیمه فانتزی تقسیم میشوند که در ادامه به بررسی آن ها میپردازیم :

سینک ظرفشویی روکار فانتزی :

سینک آشپزخانه روکار فانتزی از ورق استیل با ضخامتی در حدود 0/8 تا 1 میل ساخته میشود .

عمق لگن آنها حدود 20 سانتی متر است و طول عمر و کیفیت بالایی دارند .

سینک های فانتزی لک نمیشوند و کف لگن های آن ها سیاه نمیشود و زیبایی ظاهری خود را حداقل تا 10 سال حفظ میکنند .

قیمت این سینک ها ارزان نیست و سینک های روکار فانتزی کم فروش هستند .

سینک ظرفشویی روکار نیمه فانتزی :

سینک نیمه فانتزی روکار ضخامت کمتری نسبت به مدل های فانتزی آن ارند .

ضخامت ورق آنها 0/6 و عمق لگن آنها 13 سانتی متر است .

کیفیت آن ها به شدت کم شده و بسیار سبک هستند .

موارد استفاده استاندارد این سینک ها برای اتاق های سرایداری ، اتاق های نگهبانی ، دفاتر اداری و مغازه ها میباشد و نکته اینجاست که سینک ظرفشویی روکار نیمه فانتزی برای استفاده در منازل مسکونی مناسب نمیباشد زیرا : 1-ظاهری مناسبی ندارند -2- کیفیت خیلی کمی دارند و طول عمر آن ها در منازل مسکونی با توجه به میزان استفاده ی هر روزه از آن ها به شدت کم میباشد .

 

سینک طرفشویی

و در آخر میرسیم به بررسی و تعریف سینک ظرفشویی زیرکورینی یا به اصطلاح زیر صفحه ایی :

سینک آشپزخانه زیرکورینی همانطور که از نامش پیداست ، برای استفاده و نصب بر روی صفحه های : کرین ، سنگ ، کوارتز و گرانیت طراحی و ساخته میشود .

این سینک ها روش نصب کاملا متفاوتی با دو مدل دیگر که پیشتر آن ها را بررسی کردیم دارند .

روش نصب سینک زیرکرینی به این صورت میباشد :

 1. روی صفحه به اندازه مناسب برای سینک مورد نظر برش میخورد .
 2. سینک مورد نظر از زیر صفحه به وسیله ی چسب مخصوص و پیچ به صفحه بسته میشود .
 3. به هیچ عنوان نمیتوانید از این سینک ها در صفحه هایی از جنس چوب ، mdf ، hdf و یا چوبی استفاده کنید .

 

سینک آشپزخانه زیرکرینی معمولا با ورق استیل با ضخامتی بالاتر از 0/8 تولید میشوند و بیشتر آن ها عمیق و بسیار با کیفیت با هستند .

این سینک های ظرفشویی به دو مدل : 1- لگن باکسی(گوشه تیز)-2- لگن گرد (گوشه لگن گرد) تولید میشوند که از نظر قیمتی مدل های باکسی بسیار گران تر از لگن گرد ها میباشد ، چون آن ها از ورق استیل با ضخامت 1/2 تولید میشوند و عمق لگن آن ها در بعضی از مدل ها به 24 سانتی متر میرسد .

البته سینک ظرفشویی زیرکرینی باکسی معایبیی هم دارن : با هربار شستوشو در این سینک ها ، آب در گوشه های مقطع و تیز آن ها جمع میشود و میماند و بعد از مدتی باعث سیاه شدن آن قسمت از کف لگن سینک میشود .

 

 

سینک ظرفشویی

 

معرفی بهترین و معتبر ترین برند های سینک ظرفشویی آشپزخانه در ایران :

برند های ایرانی با کیفیت :

 1. سینک آشپزخانه استیل البرز
 2. سینک آشپزخانه تاکنو گلد
 3. سینک آشپزخانه آروما
 4. سینک آشپزخانه بیمکث
 5. سینک آشپزخانه اخوان
 6. سینک آشپزخانه کن
 7. سینک آشپزخانه نگین الماس
 8. سینک آشپزخانه داتیس
 9. سینک آشپزخانه لتو

 

برند هایی که بالا از آن ها نام بردیم ، از بهترین برند های تولید کننده انواع سینک های آشپزخانه : توکار و روکار ، فانتزی و نیمه فانتزی ، زیرکرین و … میباشند که در طی این سال ها محصولات با کیفتی را به مشتریان خود اریه کرده اند و همچنین با خدمات پس از فروش خود محبوبت خوبی در بین مشتریان ایرانی بدست آورده اند .

اکثر این نام این برند ها به گوش و چشم شما آشناست ، شاید هم تا الان از آن ها استفاده کرده باشید و اگز از محصولات هرکدام از آین برند ها استفاده کرده اید ، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

 

این مقاله کاملا به روز و کامل میباشد و طوری نوشته شده است که تمام اطلاعات کامل برای انتخاب بهترین سینک ظرفشویی آشپرخانه متناسب با نیاز شما ، شما را راهنمایی کند و همچنین شما میتوانید برای راهنمایی های بیشتر با مشاوران ما در سیلوریراق تماس بگیرید و از مشاوره و راهنمایی رایگان ما برخوردار شوید

 

شماره تماس : 09391534101

برچسب ها :

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید