هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ابعاد سینک ظرفشویی

ابعاد سینک ظرفشویی
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ 593 بازدید

ابعاد سینک ظرفشویی چیست؟

استاندارد ابعاد سینک های روکار و توکار

ابعاد سینک ظرفشویی، از نکات بسیار مهم در هنگام خرید سینک ظرفشویی است؛ زیرا این محصولات در سایزهای مختلفی تولید میشوند. از مهم ترین مزیت های ابعاد مختلف سینک ظرفشویی، اینکه شما می توانید با توجه به بودجه، میزان مصرف و همچنین فضای آشپزخانه خود، محصولی را خریداری کنید که در عین بیشترین کارایی کمترین هزینه را برای شما به همراه داشته باشد.

در ادامه توضیحاتی را در رابطه با اندازه های سینک های ظرفشویی روکار  و توکار اخوان، استیل البرز، داتیس، کن، تک لگنه، دو لگنه، گوشه ای، گرانیتی و سرامیکی در اختیارتان قرار می دهیم.

سینک ظرفشویی، از نظر بسیاری از افراد، مهم ترین بخش آشپزخانه است. آشپزخانه؛ که آن را قلب تپنده خانه نیز می نامند، یکی از تاثیر گذارترین بخش های منزل است که معمولا افراد به زیبا تر کردن آن توجه بسیار زیادی دارند. به جز زیبایی، کارایی های لوازم آشپزخانه نیز برای افراد اهمیت بسیار زیادی دارد و افراد معمولا به دنبال بهترین انتخاب ها هستند.

همانطور که گفته شد سینک ها بدون شک یکی مهمترین تجهیزات آشپزخانه هستند که روزانه بار ها و بار ها از آنها در کار های مختلفی استفاده می شود و بعد از کابینت نیز، بیشترین نقش را در زیبا تر کردن منزل شما دارند. اما چه چیز هایی باعث زیبا تر شدن آشپزخانه توسط سینک میشود. به نظر شما، به جز طرح این سینک ها، دیگر چی ویژگی آنها باعث زیبایی بیشتر می شود؟

اندازه سینک های ظرفشویی، یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که می تواند به زیبایی آشپزخانه شما کمک کند. اینکه سایز سینک شما نسبت به آشپزخانه شما مناسب است و سینک به آشپزخانه شما می آید، یکی از مهم ترین نکات درباره سینک های ظرف شویی است که باید در هنگام خرید انواع سینک ظرفشویی به این نکته، توجه بسیار زیادی داشته باشید. ابعاد مناسب سینک ظرفشویی در یک آشپزخانه می تواند تاثیر شگفت انگیز در زیبایی آن داشته باشد.

در ادامه این مقاله در وب سایت سیلور یراق، قصد داریم تا درباره اندازه استاندارد سینک ظرفشویی مناسب، عمق سینک ظرفشویی و حداقل و حداکثر اندازه سینک ظرفشویی صحبت کنیم.

 

حداقل ابعاد سینک ظرفشویی (سینک ظرفشویی با ابعاد کوچک)

کوچکترین ابعاد سینک ظرفشویی

در میان انواع سینک هایی که امروزه در کارخانه های مختلف تولید می شود، سینک های ظرفشویی تک لگن و سینک های تک لگن بدون سینی، در دسته سینک های کوچک قرار می گیرند و کوچکترین ابعاد سینک های ظرفشویی را در میان دیگر انواع سینک های آشپزخانه دارند.

سینک های ظرفشویی تک لگن، معمولا به صورت مستطیلی هستند و سینی های پرکاربرد خود را در سمت چپ و راست دارند. این سینک ها معمولا در طول و عرض 80*50 سانتی متر تولید می شوند. سینک های ظرفشویی تک لگن بدون سینی نیز یکی از دسته سینک های کوچک در بین سینک های آشپزخانه است که به صورت مربعی یا نزدیک به مربع در سایز های 50*50 یا 50*58 سانتی متری تولید می شوند. عمق این دسته ای سینک ها نیز معمولا تا 25 سانتی متر می باشد.

یک دسته دیگر از سینک های ظرفشویی کوچک از نظر ابعاد نیز وجود دارد که احتمالا آنها را می شناسید. معمولا تعداد زیادی از سینک های سنگی و سرامیکی که به سفارش خود مشتری آماده می شوند، در سایز های کوچک تولید می شوند که بیشتر هم به صورت مربع یا دایره ای هستند. این دسته از سینک ها نیز، معمولا ابعاد بسیار کوچکی دارند. اما ابعاد سینک ظرفشویی کوچک، به چه دردی می خورند و  در کجا کاربرد دارند؟

سینک های ظرفشویی کوچک، کاربرد های بسیار زیادی دارند. سینک ظرفشویی کوچک در دو نوع آشپزخانه کاربرد بسیار زیاد دارد و بسیار مناسب است. دسته اول، آشپزخانه هایی هستند که فضای کمی دارند یا به خاطر معماری خانه، فضایشان کم به نظر می رسد. در این دسته از آشپزخانه ها می توانید از سینک های کوچک استفاده کنید تا هم کار هایی که با سینک ها دارید را استفاده کنید و هم با اندازه مناسب آن، آشپزخانه و در نهایت منزل خودتان را زیبا تر کنید.

دسته دوم آشپزخانه ها نیز مطبخ ها یا به اصطلاح آشپزخانه پشتی هستند که معمولا فضای کوچکتر و کمتری نسبت به آشپزخانه دارند و از آنجایی که در این نوع آشپزخانه ها به فضای بیشتری نیاز دارید، سینک های ظرفشویی کوچک تر می توانند بسیار مناسب تر از سینک های بزرگ تر باشند.

 

حداکثر ابعاد سینک ظرفشویی چقدر است؟

سینک های ظرفشویی از نظر ابعاد در سایز های بسیار زیادی تولید می شود. حداکثر سایزی که برای سینک های ظرفشویی در نظر گرفته شده است به این شکل است که از نظر طولی تا 250 سانتی متر، از نظر عرضی تا 150 سانتی متر و از نظر عمق نیز از 15 تا 40 سانتی متر، در نظر گرفته شده است. بله شاید باورش کمی سخت باشد ولی سینک های دو و نیم متری نیز وجود دارد اما نکته بسیار مهمی وجود دارد که باید به آن دقت کنید!

نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید استاندارد بودن سینک است. حتی اگر بزرگترین آشپزخانه جهان را نیز در خانه خود داشته باشید، لازم نیست یک سینک دو متری در آشپزخانه خود نصب کنید. استاندارد بودن سینک و همچنین مناسب بودن آن برای آشپزخانه شما میتواند بیشترین تاثیر را در زیبایی آشپزخانه شما داشته باشد. استاندارد بودن سینک و اندازه ها و ابعاد آن نیز به این شکل نیست که شما فرمولی را حساب کنید تا ببینید ابعاد و اندازه سینک ظرفشویی، مناسب هست یا نه؟

شما باید با در نظر گرفتن اندازه آشپزخانه، طول و عرض کابینت ها و مکان دیگر تجهیزات آشپزخانه، بهترین سینک را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. یکی دیگر از نکاتی که باید در خرید یک سینک ظرفشویی با ابعاد استاندارد به آن توجه کنید، این است که شما باید از آن مراقبت کنید و باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که شما باید این سینک را تمیز کنید یا خشک نگه دارید؛ پس سایز سینک را باید با استاندارد های شخصی خودتان تعیین کنید و بخرید.

عمق و استاندارد های ابعاد سینک آشپزخانه

عمق و استاندارد های ابعاد سینک آشپزخانه

عمق سینک ظرفشویی چیست؟

معمولا وقتی صحبت از ابعاد لگن سینک ظرفشویی، می شود، طول و عرض آنها برای ما بیشتر از عمقشان به چشم می آید. این در صورتی است که عمق سینک ظرفشویی نیز یکی از مهم ترین نکاتی است که در خرید سینک باید به آن توجه شود و بخش مهمی از ابعاد سینک به حساب می آید.

ارتفاع یا عمق یک جسم یا شی، یکی از مهم ترین عناصر در اندازه گیری حجم آن است و در اندازه گیری ابعاد مختلف سینک ظرفشویی، عمق آن نیز یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن دقت داشته باشید. هر چه عمق یک سینک ظرفشویی بیشتر باشد، چیز های بیشتری در آن قرار می گیرد که این موضوع، کارایی یک سینک ظرفشویی را بسیار بالا می برد. اما نکته این است که عمق بیشتر سینک ظرفشویی به معنای کمتر شدن فضای کابینت آشپزخانه شماست. پس باید به فکر سینی ها، تخته ها یک دیگر اشیائی که در کابینت زیر سینک قرار می دهید نیز باشید و برای آنها هم برنامه ریزی کنید.

نکته دیگر درباره عمق سینک ظرفشویی این است که عمق زیادی نیز می تواند برای شما ضرر داشته باشد و شما را در تمیز کردن آن به مشکل بندازد. بیش از حد عمیق بودن سینک، همچنین می تواند ظاهر آشپزخانه را نیز کمی زشت تر کند.

جدول برخی از سایرهای سینک های آشپزخانه:

(cm) عرض سینک (cm)طول سینک
44 62
46 63
50 65
50.5 65.5
51 71

 

 

اندازه مناسب سینک ظرفشویی چیست؟

سال های زیادی است که فروشگاه اینترنتی سیلور یراق، اقدام به فروش محصولات مختلفی مانند اجاق گاز، فرگاز، سینک های ظرفشویی و انواع هود آشپزخانه کرده است. بارها و بارها این مسئله را تجربه کرده ایم که خریدارانی با با ما تماس میگیرند و یا به حضوری به فروشگاه ما می آیند که هنوز درک درستی در رابطه با ابعاد و اندازه های سینک ظرفشویی ندارند.

بهتر است بدانید که فاکتور اندازه در کنار عوامل مختلفی مانند جنس، کیفیت و تعدا لگن ها از عوامل مهم در هنگام خرید سینک ظرفشویی است. بی شک یک سینک بزرگ به علت داشتن فضای بیشتر، شرایطی را فراهم می کند که به راحتی به تهیه ی غذا و تمیز کردن آشپزخانه بپردازید. به همین دلیل اکثر افراد خرید سینک های بزرگ را به مدل های کوچکتر ترجیح می دهند. البته باید دقت داشته باشید که قیمت سینک های بزرگ بالاتر از سینک های کوچک است و هزینه ی زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت و از سوی دیگر ممکن است فضای زیادی را در آشپزخانه اشغال کند. اما اگر آشپزخانه شما کوچک است، منطقی است که کوچکترین ابعاد سینک ظرفشویی، را انتخاب کنید؛ زیرا یک مدل مناسب با اندازه ی نسبتا کوچکتر می تواند نیاز شما را برطرف کند

برای این منظور ما در این مطلب از سایت سیلور توضیحات کاملی را در رابطه با ابعاد و اندازه های سینک ظرفشویی، در اختیارتان قرار می دهیم تا به راحتی بتوانید با توجه به ابعاد و قیمت سینک ظرفشویی مناسب ترین محصول را خریداری کنید.

اندازه استاندارد سینک ظرفشویی

مقایسه ابعاد سینک ظرفشویی تک لگن و دو لگن

سینک های ظرفشویی یک لگن، از دسته سینک هایی هستند که برای اینکه ابعاد کمتری را اشغال کنند طراحی و تولید می شوند و کارایی های بسیار زیادی در آشپزخانه های کوچک یا مطبخ ها دارند.

  • ابعاد سینک ظرفشویی تک لگن:

سینک های ظرفشویی تک لگن در دو حالت بدون سینی و با سینی تولید می شوند. سینک های تک لگن بدون سینی با ابعادی در 45 تا 85 سانتی متر طراحی و تولید می شوند که برای فضا های کوچک بسیار مناسب است. ابعاد سینک ظرفشویی یک لگنه، با سینی هم بسته به اندازه سینی شان از 100 سانتی متر تا 140 سانتی متر، متغیر است.

  • ابعاد سینک ظرفشویی دو لگنه :

ابعاد سینک ظرفشویی 2 لگنه، نیز به همین شکل به دو دسته سینک با سینی و بدون سینی تقسیم بندی می شوند. سینک های دو لگن با سینی معمولا در اندازه ای تولید می شوند که کار را برای افراد راحت تر کند. برای مثال میوه های بیشتری در این سینک ها قرار می گیرند تا آنها را بشویید یا ظرف هایی بیشتری را می توانید در این سینک ها نگه دارید. سینک های دولگنه بدون سینی نیز به طوری هستند که تقریبا ابعادی برابر با ابعاد سینک تک لگن با سینی دارند.

مقایسه ابعاد سینک های تک لگن و دولگن

مقایسه ابعاد سینک های تک لگن و دو لگن

ابعاد استاندارد سینک های روکار و توکار

در مطالب بالا درباره حداقل ها و حداکثر ها در سایز سینک های ظرفشویی صحبت کردیم. در ادامه قصد داریم تا درباره سایز های استانداردی که برای دو نوع روکار و توکار سینک ها در نظر گرفته می شود صحبت کنیم.

  • ابعاد استاندارد سینک ظرفشویی روکار

اندازه سینک ظرفشویی روکار، در سایز های مختلفی طراحی و تولید می شوند اما یکی از سایز هایی که در همه آنها یکی است، ضخامت آن است که در بیشتر سینک های روکار 3 سانتی متر در نظر گرفته می شود.

سینک های ظرفشویی روکار در عرض های 70، 80 یا 120 سانتی متر است که و طول سینک نیز نسبت به عرض آن تغییر می کند. معمولا، سینک های روکار با عرض 80 سانتی متر، طولی 120 سانتی دارند و با بیشتر شدن عرض، طول نیز بیشتر می شوند. عمق سینک های روکار نیز معمولا در حد همان 30 سانتی متر باقی می ماند ولی گاها در برخی از سینک ها به 50 سانتی متر نیز میرسد. البته شکل مستطیلی یا مربع مانند سینک های روکار به تک لگن یا دولگن بودنشان بستگی دارد.

  • ابعاد استاندارد سینک ظرفشویی توکار

سینک های توکار نیز یکی از دسته محبوب ترین سینک هایی هستند که طرفداران و خریداران بسیار زیادی دارند. سایز های استاندارد در سینک های ظرفشویی به این شکل است که برای عرض آنها؛ از 30 تا 50 سانتی متر و برای طول شان از 90 تا 150 سانتی متر، متغیر است. دو تااز پر مصرف ترین سایز های آن نیز سینک های 120*45 و 120*50 می باشند که طرفداران زیادی دارند.

اندازه سینک ظرفشویی توکار، به دلیل اینکه کمی ظریف تر از سینک های روکار هستند، ضخامت کمتری دارند و این موضوع نیاز به مراقبت آنها را کمی بیشتر می کند. پس اگر قصد خرید یک سینک ظرفشویی توکار بزرگ را در سر دارید، حساب وقتی که باید برای تمیز کردنش بگذارید را هم بکنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ” ابعاد سینک ظرفشویی اخوان ” رامطالعه کنید.

خرید سینک های ظرفشویی با ابعاد مختلف

اگر قصد خرید سینک ظرفشویی برای خانه خود دارید، می توانید این کار را به صورت اینترنتی در وب سایت سیلور یراق، مرجع خرید تمامی تجهیزات آشپزخانه انجام دهید. شما میتوانید با خرید آنلاین در سیلور یراق، اندازه های سینک های مورد علاقه خود را ببینید، با اندازه کابینت خود مقایسه کنید و در صورتی که خواستید، سینک مورد نظر را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری فرمایید.

در این مقاله سعی کردیم تا توضیحاتی در رابطه با ابعاد و قیمت سینک ظرفشویی براستان قرار دهیم؛ و از طرفی دیگر، درباره استاندارد های اندازه سینک و ابعاد استانداراد برای سینک های روکار و توکار را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

منبع :  dimensions.com ، homeguides.sfgate.com ، swankyden.com


برچسب ها :

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید