هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سینک گرانیتی رو با چی تمیز کنیم؟

سینک گرانیتی را با چی تمیز کنیم؟
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 111 بازدید

سینک گرانیتی را با چی تمیز کنیم؟ سینک های ظرفشویی از دسته مهم ترین تجهیزاتی هستند که در آشپزخانه شما هستند. در طول روز کار های بسیار زیادی با سینک های ظرفشویی انجام می دهیم و کارایی های بسیار زیادی برای ما دارند. سینک های ظرفشویی همچنین در زیبایی آشپزخانه شما بسیار تاثیر گذار هستند. بعد از کابینت های شما که نزدیک به 75 درصد از چشم مخاطبین را به خود جلب می کنند، سینک های ظرفشویی، بیشترین سهم در زیبایی را ایفا می کنند.

یکی دیگر از دلایل اهمیت سینک های ظرفشویی این است که بسیاری از چیز های مهم مثل مواد خوراکی مختلف، در سینک های ظرفشویی شسته می شوند و اینکه سینک تمیز باشد تا شما و عزیزانتان نیز بیمار نشوید، یکی از مهم ترین دلایل اهمیت سینک های ظرفشویی است. برای همین است که بسیاری از افراد دوست دارند تا سینک های آنتی باکتریال را برای خود تهیه کنند تا نگرانی های کمتری داشته باشند.

برخی از انواع سینک های مختلف مثل سینک های گرانیتی، آنتی باکتریال هستند اما نکته ای که وجود دارد این است که این سینک ها نیز باید هر از گاهی تمیز شوند تا شما بتوانید با خیالی راحت تر از آنها استفاده کنید. نحوه شستن صحیح سینک های ظرفشویی گرانیتی نیز یکی از موضوعاتی است که بسیاری از افراد می پرسند و دوست دارند تا روش درست آن را بدانند تا بتوانند این کار را اصولی انجام دهند.

در ادامه این مقاله در سایت سیلور یراق، قصد داریم تا شما را با برخی از بهترین روش های شستشوی سینک های گرانیتی آشنا کنیم تا یاد بگیریم که سینک گرانیتی را چطور و با چی تمیز کنیم؟

 

سینک ظرفشویی گرانیتی

سینک های گرانیتی، دسته خاصی از سینک های سنگی هستند که از سنگ آذرین گرانیت تولید می شوند و کیفیت بسیار بالایی دارند. از آنجایی که محبوبیت این سینک ها به شدت بالاست و افراد بسیار زیادی به دنبال این هستند که این سینک های گرانیتی را برای منزل خود را تهیه کنند.

این سینک ها همچنین ویژگی های بسیار مهم و خوبی دارند که باعث می شود تا این حد، خریدار داشته باشند. این سینک ها در برابر ضربه، خط و خش، گرمای زیاد، آلودگی های مختلف و لکه ها، مقاومت بسیار مناسبی دارند و حتی در برخی از مدل های مختلف سینک های گرانیتی، این ویژگی ها بیشتر به چشم میخورد. برای مثال؛ لکه های چربی، اصلا روی سینک های گرانیتی مشکی به چشم نمی آیند و ضد لکه بودن این مدل از باقی مدل های سینک ظرفشویی گرانیتی بیشتر است.

درباره ضد آلودگی و آنتی باکتریال بودن سینکهای گرانیتی نیز گفتیم. میکروب ها و باکتری های مختلف، توانایی رشد در سینک های گرانیتی را ندارند و این موضوع باعث می شود که این سینک ها برای خانه شما بسیار مناسب باشند. اما نکته اینجاست که باید شستشوی سینک های ظرفشویی گرانیتی نیز اهمیت داد و این کار را درست انجام داد.

شستشوی سینک ظرفشویی گرانیتی

شستشوی سینک ظرفشویی گرانیتی

شستشوی سینک ظرفشویی گرانیتی؛ سینک گرانیتی رو با چی تمیز کنیم؟

برای شستشو سینک گرانیتی، در مرحله اول باید سینک را کاملا خالی کرده و از تمامی مواد غذایی مختلف یا غیره خالی کنید. در مرحله های بعد شما باید در ابتدا لکه ها را در سینک از بین ببرید و سپس به شستن آن مشغول شوید. در مرحله های آخر نیز شما باید سینک را خشک کرده و بعد از آن نیز باید به آن جلا بدهید. در ادامه قصد داریم این مرحله ها را برایتان شرح دهیم.

در مرحله اول که باید همه مواد و وسایل مختلف را از سینک حذف کنید و این مرحله کار خاصی ندارند. فقط باید مراقب باشید که چیزی در لوله های شما نرود که ممکن است باعث گرفتگی لوله شود. در مرحله دوم، شما باید لکه ها را به صورت کامل از بین ببرید. برای این کار محلولی از سرکه سفید (یک پیمانه) و آب گرم را روی سینک اسپری کنید و 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. سپس سینک را به دقت آب کشی کنید.

در مرحله سوم، شما باید شستشو را انجام دهید و در این مرحله شما باید مقداری مایع ظرفشویی را ملایم روی بر روی یک اسفنج یا اسکاچ نرم بریزید و تمامی سینک ظرفشویی را با آن تمیز کنید. دقت کنید که این کار را باید ملایم و آرام انجام دهید و مراقب سینک ظرفشویی باشید. بعد از کشیدن اسفنج نیز باید سینک را آب بگیرید.

در مرحله چهارم، شما باید با یک حوله نرم، سینک را خشک کرده و این کار را باید با دقت انجام دهید. در مرحله پنجم و آخر نیز برای جلا دادن به سینک ظرفشویی، یاید یک حوله تمیز را به چند قطره روغن زیتون آغشته کرده و سپس به تمام سینک بکشید و با این کار، به سینک جلا بدهید.

 

در این مقاله در سیلور یراق؛ مرجع خرید اینترنتی لوازم آشپزخانه، تلاش داشتیم تا شما را با روش صحیح شستن سینک های ظرفشویی گرانیتی آشنا کنیم. امیدواریم که توانسته باشیم به واسطه این مطلب به شما کمکی کرده باشیم.

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید