هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سینک ظرفشویی سنگی

توضیحات

خرید سینک ظرفشویی سنگی از سیلوریراق

سینک ظرفشویی سنگی: تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که خانم خانه دار، اهمیت بسیار زیادی برای آشپزخانه منزل خود، قائلند و در زیبا تر کردن آن تلاش بسیار زیادی می کنند. اگر در خرید لوازم و تجهیزات آشپزخانه دقت کنید، متوجه می شوید، خانم ها تلاش دارند تا با بهترین خرید ممکن، همزمان هم کارایی آشپزخانه خود را بالاتر ببرند و کار خود را در آشپزخانه راحت تر کنند و هم آشپزخانه خود را زیبا تر کنند.

در واقع این موضوع به این خاطر است که آشپزخانه برای خانم های خانه دار، مهم ترین بخش خانه است. اگر دقت کرده باشید، برای فرزندانتان، اتاق هایشان، بخش بسیار مهمی از خانه است چون بیشتر وقت خود را در اتاقشان می گذرانند. خانم های خانه دار نیز به همین دلیل آشپزخانه را بیشتر از بقیه قسمت های خانه دوست دارند. به این خاطر که مقدار بسیار زیادی از وقت خود را در آشپزخانه مشغول انجام دادن کار های خانه هستند و دوست دارند تا آن را برای خود زیبا تر کنند و این کار ها را راحت تر کنند. اصلا به همین خاطر که خانم های خانه دار، بیشترین وقت خود را آشپزخانه می گذرانند به آن قلب تپنده خانه می گویند.

سینک های ظرفشویی، یکی از مهم ترین تجهیزات آشپزخانه هستند که کارایی های بسیار زیادی در آشپزخانه دارند و در زیبایی نیز بسیار تاثیر گذار هستند. درباره کارایی های سینک های آشپزخانه نیز می توان به جرئت گفت که سینک ظرفشویی، پرکاربرد ترین بخش آشپزخانه است که بیشترین استفاده را از آن می بریم. از سینک های ظرفشویی برای شستن ظرف و ظروف، میوه ها و سبزیجات، حتی دست های خودمان و بسیاری از چیز های دیگر استفاده می کنیم. چندین سال نیز می باشد که شیر های آب تصفیه و دستگاه های تصفیه نیز تولید شده اند که این باعث شده پر کردن کتری و پارچ نیز در سینک های ظرفشویی انجام شود.

درباره زیبایی سینک ظرفشویی و تاثیر آن در زیبایی آشپزخانه نیز باید بگوییم که بعد از کابینت های آشپزخانه شما که تقریبا همه آشپزخانه شما را در بر گرفته اند، سینک آشپزخانه، بیشترین تاثیر را در زیبایی آشپزخانه دارد و شما می توانید با خرید و تهیه یک سینک ظرفشویی مناسب برای آشپزخانه خود، آشپزخانه و در کل منزل خود را بسیار زیبا تر کنید.

انواع متريال های سینک ظرفشویی بسیار مختلف و متنوعی از سینک های آشپزخانه وجود دارند که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خودشان را دارند و طرفداران بسیار زیادی دارند. یکی از دسته این انواع سینک از نظر متريال، سینک های ظرفشویی سنگی هستند که به خاطر ویژگی های عالی و زیبایی وصف ناپذیرشان طرفداران بسیار زیادی دارند. البته سینک های آشپزخانه سنگی، خود به دسته های زیادی تقسیم بندی می شوند که در این مطلب بسیاری از آنها را معرفی می کنیم.

انواع سینک ظرفشویی

درباره اینکه از نظر متريال و جنسی که سینک از آن ساخته می شود، انواع مختلفی از سینک ها وجود دارند صحبت کردیم. در این بخش قصد داریم تا شما را با انواع سینک های ظرفشویی و دسته بندی های مختلفشان آشنا کنیم. این دسته بندی های مختلف به 3 دسته تقسیم م شوند:

 1. نحوه نصب و شکل ظاهری
 2. تعداد لگن
 3. متریال

انواع سینک از نظر نحوه نصب

سینک های ظرفشویی از نظر نحوه نصب به سه دسته روکار، توکار و زیرکار تقسیم می شوند. سینک های ظرفشویی روکار، از بالا روی کابینت نصب می شوند و روی کابینت قرار می گیرند. این سینک ها معمولا چون در سطح بالاتری قرار دارند و نوع رایج سینک از نظر نحوه نصب هستند، طرفداران زیادی دارند. این سینک ها همچنین مراقبت آسان تری نسبت به سینک های ظرفشویی دیگر دارند.

سینک های توکار و زیرکار اما از پایین و در واقع از داخل کابینت نصب می شوند و ظرافت بیشتری نسبت به سینک های ظرفشویی روکار دارند اما مراقبت بیشتری می خواهند. این دسته از سینک ها از نظر شکل ظاهری به این شکل هستند که سینک های توکار، تقریبا هم سطح سینک قرار می گیرند و درز هایشان با چسب بسته می شود تا آب به کابینت نفوذ نکند. اما سینک های ظرفشویی زیرکار، به طور کامل زیر کابینت قرار می گیرند و دیگر درزی برای چسب زدن وجود ندارد و بسیار هم زیبا هستند.

انواع سینک ظرفشویی از نظر تعداد لگن

سینک های آشپزخانه از نظر تعداد لگن به سه دسته سینک های ظرفشویی تک لگن، دو لگن و چند لگن تقسیم بندی می شوند. ان دسته بندی سینک های واضح است و نیازی به توضیح ندارد. سینک های تک لگن به دلیل تعداد لگن پایین تر، ابعاد کمتری نیز دارند و برای آشپزخانه های کوچک کاربرد فراوان دارند. سینک های دو لگن حالت رایج سینک از نظر تعداد لگن است و سینک های چند لگن نیز به درد آشپزخانه های بزرگ یا مکان های خاص مثل گوشه آشپزخانه می خورند.

انواع سینک های ظرفشویی از نظر متريال

انواع مختلف سینک های ظرفشویی

اگر انواع سینک از نظر جنس سینک و متريال را در نظر نگیریم، سینک های ظرفشویی به 9 دسته تقسیم بندی می شوند که در جدول زیر با آنها آشنا می شویم.

تعداد لگن / نحوه نصب روکار توکار زیرکار
تک لگن سینک تک لگن روکار سینک تک لگن توکار سینک تک لگن زیرکار
دو لگن سینک دو لگن روکار سینک دو لگن توکار سینک دو لگن زیرکار
چند لگن سینک چند لگن روکار سینک چند لگن توکار سینک چند لگن زیرکار

 

قیمت سینک ظرفشویی سنگی

سینک های ظرفشویی سنگی، از آنجایی که در دسته سینک های لوکس و شیک قرار می گیرند، معمولا قیمت های بالایی دارند و جزو محصولات لاکچری به حساب می آیند. قیمت محصولاتی که قصد خرید آن را داریم نیز یکی از مهم ترین معیار هایی است که در خرید باید به آن دقت کنیم و خرید خود را با قیمت مناسب انجام دهیم. اما لازم نیست برای خرید سینک آشپزخانه سنگی، نگران قیمت بالایش باشید! شما میتوانید انواع سینک های ظرفشویی سنگی را با بهترین کیفیت و البته با مناسب ترین قیمت در سیلور یراق؛ وب سایت فروش اینترنتی انواع تجهیزات آشپزخانه، خریداری فرمایید و سینک مورد علاقه و مورد نظر خودتان را درب منزل تحویل بگیرید.

خصوصیات سینک های ظرفشویی سنگی:

 • طرح های بی نظیر: سینک های سنگی در انواع مختلف خودشان، معمولا با زیبا ترین طرح ها طراحی می شوند و در رنگ بندی های مختلفی نیز تولید می شوند و در اختیار مشتریان قرار می گیرند.
 • مقاوم و محکم: بسیاری از سینک های ظرفشویی سنگی، از مقاومت بسیار زیادی برخوردارند و در برابر ضربه های مختلف به شدت مقاومند. سینک های سنگی، معمولا دچار خط و خش نمی شوند و به هیچ وجه نمی شکنند. فقط مشکل اینجاست که ممکن است در صورت افتادن یک لیوان شیشه ای در سینک، مجبور به جمع کردن خرده شیشه ها در آن شوید!
 • عدم خوردگی: سینک های استیل، به دلیل ماندن رطوبت در آنها و در اثر واکنش با اکسیژن زنگ می زنند. اما سینک های سنگی، این مشکل را ندارند و به هیچ وجه زنگ نمی زنند.
 • مقاوم در برابر گرما: برخی از انواع سینک های سنگی، در برابر گرما بسیار مقاوم هستند و در صورتی که یک قابلمه، ماهیتابه در کل ظرف و ظروف داغ را در آن بگذارید، لازم نیست نگران دوب شدن یا خراب شدن سینک سنگی باشید.

 

انواع سینک های ظرفشویی سنگی

سینک ظرفشویی سنگی، سینکی می باشد که از یک سنگ و تراش دادن آن به شکل سینک به وجود می آیند. برای همین تنوع سینک های سنگی نیز به تنوع سنگ هایی است که در این زمینه وارد شده اند که در ادامه سه نوع از سینک های آشپزخانه سنگی که  به طور یک دسته جدا از متريال شناخته می شود، صحبت خواهیم کرد.

 

سینک های ظرفشویی گرانیتی

سینک های ظرفشویی گرانیتی، یکی از دسته محبوب ترین سینک های دنیا هستند که افراد بسیاری در سراسر جهان، علاقه مند هستند که این سینک ها را برای منزل خود تهیه کنند تا آشپزخانه خود را خیلی زیبا و جذاب کنند. سینک های گرانیتی همراه با زیبایی و طرح های بسیار زیبا و دوست داشتنی شان، خصوصیات بینظیری نیز دارند که باعث می شود بسیاری از افراد این سینک های گرانیتی را بهترین نوع سینک آشپزخانه بدانند.

خصوصیات سینک های گرانیتی به این شکل است که دقیقا همان ویژگی های سینک های سنگی می باشد اما با این تفاوت که سینک های گرانیتی در تمامی 4 موردی که در بالا گفته شده، از باقی سینک های سنگی بهتر می باشد.

سینک ظرفشویی سنگ کورین

سنگ مصنوعی کورین، یک ماده مصنوعی مهندسی شده همانند کوارتز است که در سال 1967در شرکت مشهور و شناخته شده دوپونت آمریکا (DuPont) و با نام تجاری سنگ کورین (Corian) اختراع شد. کورین از ترکیب پلیمر های اکریلیک با سایر مواد معدنی و سنگی تولید می شود. مخلوط مواد به قالب هایی برای ایجاد ورق های کورین وارد می شوند و ترکیب آنها باعث بوجود آمدن ویژگی های و مزایای سنگ هایی همچون گرانیت مرمر و می شود.

تفاوت در میزان ترکیب مواد بین تولید کنندگان مختلف وجود دارد اما در آخر نتیجه همانند سنگ مصنوعی کورین، می شود. از عمده مصارف آن، مصرف خانگی برای تولید صفحه روی کابینت ها، دیوارپوش، سرویس های بهداشتی و همچنین تولید برخی از انواع سینک های ظرفشویی از آن استفاده می شود. سنگ های کورین همچنین در صنایع بهداشتی، درمانی، آزمایشگاه ها، هتل ها، رستوران ها، بانک ها، فرودگاه ها و … کاربرد های فراوان دارند.

تعریفی کوتاه از سنگ های کورین به نقل از ویکی پدیا:

کوریَن (به انگلیسی: Corian) نام تجاری (برند) نوعی سنگ مصنوعی یکپارچه تولید شده توسط I. E. du Pont de Nemours و کمپانی دوپون می‌باشد. استفاده اصلی آن در کابینت آشپزخانه و محیط‌های پزشکی و آزمایشگاهی است. مواد تشکیل دهنده کورین پلیمر اکریلیک و آلومینیم هیدروکسید که مشتق شده از بوکسیت سنگ معدن است می‌باشد. کورین اولین ماده ساخته شده از این نوع می‌باشد که توسط دانشمندان دوپون در سال ۱۹۶۷ ساخته شده‌است.

سینک ظرفشویی مرمر

سنگ مرمر یکی از سنگ هایی است که همه آن را به دو نشانه زیبایی و گران بودن می شناسند. سینک های مرمر نیز، سینک های آشپزخانه سنگی هستند که طرفداران بسیار زیادی دارند. سینک های مرمر نیز خصوصیات بسیار ویژه ای دارند و زیبایی محسور کننده آنها، می تواند نگاه همه را به خود جذب کند.

برند های تولید کننده سینک های آشپزخانه سنگی:

 1. اخوان
 2. الماس
 3. استیل البرز
 4. آروما
 5. بیمکث
 6. لتو
 7. داتیس
 8. کن
 9. دیموند
 10. میلر

روش تولید سینک های ظرفشویی سنگی

سینک های سنگی را به این شک طراحی می کنند که در معادن سنگ یا تیکه سنگ های بزرگ، سینگ های مورد نظر با طرح های مورد نظر را در اندازه بزرگ درست می کنند و شخصی با دستگاه های خاص سنگ را انقدر تراش می دهد تا به طرح یک سینک ظرفشویی در بیاید. پس از آنکه سنگ را به مقدار لازم برش زدند، باید سوراخ های آن را ایجاد کنند و بعد از این مرحله نیز سینک آماده می شود.

مزایا و معایب سینک های آشپزخانه سنگی کورین:

مزایا

 • مقاومت در برابر تغییرات دما
 • یکپارچگی و بدون درز بودن
 • ضد لک، ضد آب و زنگ زدگی و ضد آلودگی و جرم
 • مقاومت در برابر اسید ها و مواد شوینده
 • قابلیت طراحی و فرم پذیری
 • قابلیت بریدن و فرم دادن
 • طول عمر بسیار طولانی
 • نگهداری آسان
 • تنوع رنگی بسیار زیاد
 • قابلیت عدم تخلخل و نفوذ پذیری
 • ایجاد سینک های یکپارچه
 • ارزان تر از کوارتز و گرانیت

معایب

 1. شفافیت آن به مرور زمان و به تدریج کم می شود. (غیر قابل تعمیر)
 2. ممکن است برخی از انواع خاص مواد شیمیایی یا پاک کننده باعث تغییر زنگ آن شوند. (قابل تعمیر)
 3. دمای خیلی بالا نیز می تواند باعث تغییر رنگ این سنگ می شود. (قابل تعمیر)

خرید سینک ظرفشویی سنگی

اگر قصد دارید تا برای آشپزخانه منزل خود یک سینک ظرفشویی سنگی با طرحی بسیار زیبا و جذاب خریداری کنید تا بتوانید به زیبایی آشپزخانه خود بیافزایید، می توانیدخرید خود را در وب سایت سیلور یراق؛ کامل ترین مرجع خرید لوازم آشپزخانه با بالا ترین کیفیت ممکن خریداری کنید و مناسب ترین قیمت را بپردازید و سینک سنگی مورد علاقه خود را درب منزل تحویل بگیرید.

منبع : amazon ، wikipedia ، stoneforest

سینک گرانیتی کن مدل vivaldi
سینک گرانیتی کن مدل vivaldi

سینک ظرفشویی کنسینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی توکار کد 147 اخوان
سینک ظرفشویی توکار کد 147 اخوان

سینک ظرفشوییسینک ظرفشویی اخوان

2,287,200تومان 1,806,888تومان
OFF 21%
سینک کورین داتیس مدل 600
سینک کورین داتیس مدل 600

سینک ظرفشویی داتیسسینک ظرفشویی

سینک-گرانیتی-میلر-مدل-18
سینک گرانیتی توکار میلر کد 18

سینک ظرفشویی گرانیتیسینک ظرفشویی

1,585,000تومان 1,480,000تومان
OFF 6.6%
سینک گرانیتی بیمکث - مدل BG002 سفید
سینک گرانیتی سفید بیمکث مدل BG002

سینک ظرفشویی بیمکثسینک ظرفشویی

سینک گرانیتی بیمکث مدل BG-001 سفید
سینک گرانیتی سفید بیمکث مدلBG-001

سینک ظرفشویی بیمکثسینک ظرفشویی

3,485,900تومان 2,814,865تومان
OFF 19.2%
سینک گرانیتی بیمکث مدل BG-002 سفید
سینک گرانیتی سفید بیمکث مدلBG-002

سینک ظرفشویی بیمکثسینک ظرفشویی

سینک گرانیتی بیمکث مدل BG-004 سفید
سینک گرانیتی سفید بیمکث مدلBG-004

سینک ظرفشویی بیمکثسینک ظرفشویی