هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سینک ظرفشویی سرامیکی

توضیحات

سینک ظرفشویی سرامیکی: آشپزخانه را قلب تپنده خانه می نامند. اگر کمی دقت کنید، افراد خانه دار، بیشتر زمان خود در خانه را در آشپز خانه می گذرانند و کار های زیادی را در آشپزخانه انجام می دهند. کار هایی از قبیل آشپزی، استفاده از دستگاه هایی مانند ماشین لباس شویی یا ظرفشویی و … همگی در آشپزخانه انجام می شوند. تمیز نگه داشتن و تزئین آشپزخانه نیز یکی از مهم ترین کار ها در نزد خانم های خانه دار است و به آشپزخانه، برایشان اهمیت بسیار زیادی دارد.

خود آشپزخانه نیز یکی از بخش های مهم منزل شماست و در هنگام خرید یک خانه یکی از معیار های مهم آشپز خانه آن است. معمولا خانم ها روی آشپزخانه خود خیلی دقیق هستند و اگر دقت کرده باشید، مهمان های شما نیز، معمولا اول با آشپزخانه شما روبرو می شوند و آن را مشاهده می کنند. برای همین تجهیز و تزئین آشپز خانه یکی از مهم ترین کار هایی است که شما باید در خانه خود انجام دهید.

اما اگر دقت کرده باشید یکی از لوازم آشپزخانه است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در بسیاری از فرهنگ های مختلف در کشور های مختلف، مهم ترین بخش آشپزخانه شناخته می شود. این قسمت از آشپزخانه شما، سینک ظرفشویی است. سینک های ظرفشویی به واسطه کارایی ها و زیباییشان اهمیت بسیار زیادی در آشپزخانه دارد.

وب سایت معتبر ویکی پدیا درباره سینک های ظرفشویی گفته است که:

ظرف‌شویی یا سینک لگنی است که معمولاً در آشپزخانه کار گذاشته می‌شود و ظرف‌ها و مواد غذایی را در آن می‌شویند. لگن ظرفشویی از موادی مانند فولاد ضدزنگ، فلزهای لعاب‌داده، کامپوزیت، فایبرگلاس، سرامیک و آلیاژهای مسی ساخته می‌شود.

اهمیت سینک ظرفشویی

در بخش قبل گفته شد که سینک های ظرفشویی مهم ترین تجهیزات داخل آشپزخانه شما هستند ولی به نظر شما چرا اینطور است. این اهمیت بالای سینک ظرفشویی به دو دلیل عمده است. کارایی های زیاد و تاثیر بسزای سینک ها روی زیبایی آشپزخانه است.

کارایی سینک های ظرفشویی در آشپزخانه بسیار زیاد است. اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که روزانه به دفعات بالا از سینک های ظرفشویی استفاده می کنیم. همانطور که از اسم این سینک ها پیداست از آنها بیشتر در شستشوی ظرف و ظروف مختلف استفاده می شود. اما جز ظروف مختلف، میوه ها، سبزیجات و در کل خوراکی هایی که نیاز به شسته شدن دارند، در سینک های ظرفشویی شسته می شوند. نکته جالب اینجاست که ما حتی دست های خودمان را نیز هر از چند گاهی در سینک های ظرفشویی می شوییم. چندین سال نیز می باشد که شیر های آب تصفیه به سینک های ظرفشویی اضافه شده اند از سینک ها برای آب کردن پارچ، کتری یا هر چیز دیگری نیز استفاده می کنیم.

درباره زیبایی سینک ها اما باید گفت که سینک ظرفشویی خانه شما، بعد از کابینت ها، بیشترین تاثیر را در زیبایی آشپزخانه شما دارد. سینک های ظرفشویی در بین تجهیزات آشپزخانه، بیشتر از هر چیز دیگری به چشم می آیند و شما این توانایی را دارید که با خرید یک سینک ظرفشویی مناسب برای آشپزخانه خود، به جذابیت آشپزخانه و منزل خود بیفزایید.

سینک ظرفشویی سرامیکی

سینک ظرفشویی سرامیکی

سینک ظرفشویی سرامیکی

یکی از مهم ترین تجهیزات آشپزخانه که در ظاهر و زیبایی آن نیز نقش بسیار زیادی دارد و کاربرد های زیادی نیز دارد؛ سینک ظرفشویی است. زیبایی سینک ظرفشویی خانه یکی از مهم ترین ویژگی های خانه است که برای خانم ها خیلی مهم است و در خرید سینک ظرفشویی تلاش می کنند که کارآمد ترین و جذاب ترین سینک ظرفشویی را برای منزل خود تهیه کنند.

یکی از انواع سینک های ظرفشویی از نظر جنس که بسیار زیبا است و ویژگی های بسیار زیادی نیز دارد، سینک ظرفشویی سرامیکی است. سینک های سرامیکی از سنگ سرامیک درست می شوند و بسیار زیبا هستند و در طرح های مختلف ساخته می شوند. این نوع سینک ها به دلیل اینکه از سرامیک تولید می شوند از کیفیت بالایی نیز برخوردارند و ویژگی های بسیار زیادی دارند.

سایت رسمی و معتبر ویکی پدیا درباره سرامیک اینچنین می گوید:

«سرامیک یک ماده جامد غیر فلزی غیر آلی است که از ترکیبات فلزی یا غیر فلزی تشکیل شده و با گرم شدن در دمای بالا شکل گرفته و سپس سخت شده‌است. به‌طور کلی، سرامیک‌ها موادی سخت، شکننده و مقاوم در برابر خوردگی هستند.»

قیمت سینک ظرفشویی سرامیکی

قیمت سینک ظرفشویی یکی از مهمترین معیار های انتخاب و خرید آن است و قیمت سینک ظرفشویی سرامیکی نیز بسیار مناسب است و به بسیاری از افراد این نوع از سینک ها پیشنهاد می شود. شما همچنین می توانید سینک ظرفشویی سرامیکی مورد علاقه خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در سیلور یراق؛ مرجع خرید لوازم آشپزخانه، خریداری کنید.

انواع سینک ظرفشویی

انواع سینک آشپزخانه

انواع سینک ظرفشویی

سینک های ظرفشویی دسته بندی های مختلفی دارند که هنگامی که نام آنها را می بریم، از این دسته بندی ها استفاده می کنیم تا بتوانیم این سینک ها را از سینک های دیگر جدا کنیم. انواع سینک ظرفشویی  عبارت اند از:

 1. انواع سینک ظرفشویی از نظر تعداد لگن
 2. انواع سینک ظرفشویی از نظر نحوه نصب
 3. انواع سینک ظرفشویی از متريال

در ادامه قصد داریم تا با همه این دسته بندی های مختلف سینک های ظرفشویی آشنا شویم.

انواع سینک ظرفشویی از نظر تعداد لگن

سینک های ظرفشویی از نظر تعداد لگن هایی که دارند به سه دسته سینک های ظرفشویی تک لگن، سینک های دو لگن و سینک های چند لگنه تقسیم بندی می شوند. سینک های تک لگن به نوعی هستند که فقط یک لگن دارند که این باعث دو چیز می شود. اگر سینک تک لگن سینی نداشته باشد، ابعاد بسیار کوچکی دارد که سینک را برای آشپزخانه های کوچک و مطبخ ها مناسب می سازد. اگر هم سینی بزرگی داشته باشد، این باعث می شود که سینی بزرگ باشد و کارایی های آن افزایش پیدا می کند.

سینک ظرفشویی دو لگن حالت رایج و معمولی سینک های ظرفشویی می باشد. یعنی احتمالا تا به حال بسیاری از سینک های ظرفشویی که در منازل مختلف مشاهده کرده اید، سینک های دو لگن بوده اند. سینک های ظرفشویی چند لگنه معمولا برای آشپزخانه رستوران ها تولید می شود اما برخی از مدل های شیک و زیبای آنها نیز برای آشپزخانه منازل طراحی و تولید می شوند. البته نکته مهم این است که بیشتر سینک های چند لگنه که برای منازل طراحی می شوند، به صورت سفارشی هستند.

سینک های مختلف از نظر نحوه نصب

انواع سینک ظرفشویی از نظر شکل ظاهری

انواع سینک ظرفشویی از نظر نحوه نصب

سینک های ظرفشویی از نظر روش نصب شدنشان و شکل ظاهری شان به سه دسته سینک های روکار، سینک های توکار و سینک های زیرکار که به آنها سینک های زیرکابینتی نیز گفته می شود، تقسیم بندی می شوند. در ادامه درباره همه این انواع سینک ها صحبت خواهیم کرد.

 1. سینک ظرفشویی روکار: نزدیک به 60 درصد از سینک های ظرفشویی به صورت سینک های روکار طراحی و تولید می شوند و می توانید سینک های روکار را از این منظر سینک های معمولی نیز نامید. نحوه نصب سینک های ظرفشویی روکار به این است که جای سینک را با دقت و کمی کوچک تر از سینک می برند و جای آن را خالی می کنند. همانطور که از اسمشان نیز پیدا است در مرحله بعد، سینک را از بالا روی سینک قرار می دهند و در پایین اتصالات را انجام می دهند و درز های موجود را می پوشانند. سینک روکار به نوعی است که روی سینک قرار می گیرد و این موضوع را می توان به راحتی دید.
 2. سینک ظرفشویی توکار: از 40 درصد سینک های ظرفشویی باقی مانده، 30 درصد سینک ها به صورت توکار تولید می شود. سینک های ظرفشویی توکار به این شکل نصب می شوند که سوراخی که برای آنها روی کابینت در نظر گرفته شده است، به اندازه خود آنهاست و سپس سینک را از پایین و از داخل کابینت در جای خود نصب می کنند و آن را از پایین به کابینت می چسبانند یا پیچ می کنند. درز های به وجود آمده در میان این سینک ها و کابینت را نیز با چسب می پوشانند. حالت ظاهری سینک های توکار نیز به این شکل است که تقریبا در هم سطح کابینت قرار می گیرند.
 3. سینک ظرفشویی زیرکار (زیرکابینتی): سینک های زیرکار یا زیرکابینتی، همان 10 درصد پایانی سینک های ظرفشویی مختلف را تشکیل می دهند. سینک های زیرکار نیز مثل سینک های توکار از پایین نصب می شوند اما با یک تفاوت کوچک نسبت به سینک ظرفشویی توکار. سوراخ جای سینک، کمی کوچک تر از سینک گرفته میشود و سینک زیرکار که از پایین نصب می شود، زیر کابینت قرار می گیرد و این روش معضل درز های مختلف را از بین می برد و دیگر درزی وجود ندارد.

انواع مختلف سینک های ظرفشویی

تعداد لگن / نحوه نصب روکار توکار زیرکار
تک لگن سینک تک لگن روکار سینک تک لگن توکار سینک تک لگن زیرکار
دو لگن سینک دو لگن روکار سینک دو لگن توکار سینک دو لگن زیرکار
چند لگن سینک چند لگن روکار سینک چند لگن توکار سینک چند لگن زیرکار

خصوصیات سینک ظرفشویی سرامیکی

در گذشته سرامیک، فقط در تولید روشویی ها و وان های حمام استفاده می شد اما در چند سال اخیر، از سرامیک در ساخت سینک های با کیفیت نیز از سرامیک استفاده می شود و در حال حاضر سینک سرامیکی با کیفیت و خوبی تولید می شود که طرفداران زیادی دارد.

روکش سرامیکی این سینک های ظرفشویی باعث می شود که استحکام بسیار بالایی داشته باشد و تراکم بیشتر نیز داشته باشد. وجود روکش سرامیک، همچنین باعث می شود تا سینک ظرفشویی، ظاهر بسیار زیبا و شفافی دارد. فقط نکته ای که باید به آن دقت داشته باشی این است که سینک ظرفشویی سرامیکی، قابلیت خوردگی و تراشیدگی دارد و باید خیلی مراقب باشید که با ضربه به  آن آسیب نرسانید.

خصوصیات سینک های ظرفشویی

ویژگی های سینک های ظرفشویی

نکته دیگر درباره سینک های سرامیکی این است که این سینک ها بیشتر به سبک سینک های ظرفشویی روکار ساخته می شوند و روی کابینت شما قرار داده و نصب می شوند. البته سینک ظرفشویی سرامیکی به شکل سینک های توکار نیز تولید می شوند و طرح های زیبایی نیز دارند.

قیمت سینک ظرفشویی سرامیکی به خاطر ویژگی های بالا، کمی زیاد است ولی نسبت به کاربرد ها، ویژگی های و زیبایی که دارند، قیمت شان بسیار مناسب است. شما می توانید انواع سینک های اخوان از جمله: سینک روکار، سینک توکار، سینک گرانیتی، سینک بدون سینی، سینک میوه شور و سینک تک لگن اخوان در سایت خرید آنلاین سینک اخوان سیلور یراق اقدام کنید.

انواع سینک ظرفشویی از نظر متريال

در مطالبی که در بالا خوانده ایم به طور کامل با سینک ظرفشویی سرامیکی آشنا شده ایم. در ادامه این بخش قصد داریم تا با بهترین و محبوب ترین متريال های مختلف سینک های ظرفشویی آشنا شویم.

سنک های استیل

در دسته بندی های قبلی درباره سینک های معمولی در هر کدام از آنها صحبت کردیم، سینک های معمولی از نظر جنس سینک، سینک های ظرفشویی استیل هستند که در دو نوع سینک های استیل و سینک های استیل ضد زنگ تولید می شوند. سینک های ظرفشویی استیل حالت عادی و ساده سینک هستند و ویژگی های خاصی ندارند. نسبت به ضربه مقاومت نسبتا خوبی دارند اما امکان افتادن خط و خش در آنها وجود دارند. مقاومت این سینک ها در برابر گرما نیز خیلی بالا نیست اما در برابر آلودگی مقاومند.

سینک های استیل ساده امکان زنگ زدن دارند باید به شدت مراقب آنها باشید اما احتمال زنگ زدن در سینک های استیل ضد زنگ بسیار کمتر است. ویژگی بی نظیر این سینک ها، قیمت بسیار مناسبشان است که باعث شده استیل به رایج ترین متريال سینک ظرفشویی تبدیل شود.

سینک های شیشه ای

سینک های شیشه ای از جذاب ترین انواع سینک ها هستند که به مراقبت ویژه ای نیاز دارند. سینک های شیشه ای به دو شکل تولید می شوند. نوع اول سینک های تماما شیشه ای و نوع دوم سینک هایی که فقط روی سینی و لبه های آنها شیشه ای می باشد و جنس لگن های آن از جنس استیل می باشد. زیبایی این سینک ها مثال زدنی است و سینک های شیشه ای از جذاب ترین انواع سینک هستند که طرفداران بسیاری نیز دارند.

انواع سینک ظرفشویی از نظر متريال

انواع سینک ظرفشویی از نظر متريال

سینک های سنگی

سینک های ظرفشویی بسیار زیادی هستند که با سنگ های مختلف تولید می شوند. برخی از این سینک ها انقدر محبوبیت دارند که در دسته های جداگانه قرار میگیرند که در ادامه با آنها آشنا می شوند. در کل سینک های سنگی، سینک هایی هستند که از سنگ های خاصی مانند سنگ مرمر تولید می شوند. این سینک کیفیت بسیار بالایی دارند و با طرح ها و رنگ های بسیاری زیاد و زیبایی تولید می شود.

سینک های کورین

سنگ کورین یکی از دسته سنگ های مصنوعی است که به دست انسان تولید می شود. این سنگ برای اولین بار در سال 1967 تولید شد و تولید آن نیز در شرکت معتبر Du-Pont انجام شد. سنگ های کورین از آنجایی که مصنوعی هستند با هر طرح و رنگی تولید می شوند شاید برایتان جالب باشد که بسیاری از کابینت ها نیز از این سنگ ها تولید می شوند. مزیت سینک های کورین این است که می توانید خیلی راحت این سینک ها را هماهنگ با طرح آشپزخانه خود خریداری کنید و آشپزخانه را بسیار زیبا کنید.

سینک های گرانیتی

بدون شک یکی از محبوب ترین و بهترین انواع سینک ظرفشویی، سینک های گرانیتی هستند که دسته ای از سینک های سنگی هستند که به دلیل علاقه مندان و طرفداران بسیار زیادی که دارند به دسته جدایی تبدیل شده اند. سینک های گرانیتی همانطور که پیداست از سنگ های آذرین گرانیت تولید می شوند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. سینک های گرانیتی تقریبا تمامی ویژگی های یک سینک بی نقص را دارد و از طرح های بسیار زیبایی نیز برخوردارند.

بهترین برند های تولید کننده سینک ظرفشویی ایرانی و خارجی

 1. 1- اخوان
 2. 2- الماس
 3. 3- استیل البرز
 4. 4- آروما
 5. 5- بیمکث
 6. 6-لتو
 7. 7- داتیس
 8. 8- کن

خرید سینک ظرفشویی سرامیکی

همانطور که گفته شد، تجهیز و تزئین کردن آشپزخانه یکی از مهم ترین کار ها در چشم خانم هاست و خرید سینک ظرفشویی نیز یکی از مهم ترین این کار هاست که باید آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و بهترین سینک را برای آشپزخانه خریداری کنید تا هم کار خودتان در آشپزخانه راحت تر باشد و هم به زیبایی آشپزخانه خود بیفزایید. اگر قصد خرید یک سینک سرامیکی را دارید می توانید خرید سینک ظرفشویی سرامیکی خود را در سیلور یراق؛ وب سایت فروش اینترنتی انواع محصولات آشپزخانه، انجام دهید.

شما می توانید در وب سایت سیلور یراق، سینک های ظرفشویی سرامیکی مورد نظر خود را در وب سایت سیلور یراق پیدا کرده، با گزینه های دیگری که دارید مقایسه کنید، بهترین گزینه را انتخاب کرده و با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به صورت اینترنتی و راحت خریداری فرمایید و سینک ظرفشویی سرامیکی مورد علاقه خود را درب منزل تحویل بگیرید.

سینک اخوان کد 12050-9CR روکار
سینک اخوان کد 12050-9CR روکار

سینک ظرفشویی اخوانسینک ظرفشویی

تومان