هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تعمیر شیر سینک ظرفشویی (نحوه تعویض شیر ظرفشویی آشپزخانه)

تعمیر شیر سینک ظرفشویی
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ 119 بازدید
دسته بندی : شیرآلات ساختمانی

تعمیر شیر سینک ظرفشویی: شیر سینک ظرفشویی یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که در کنار سینک ظرفشویی نصب می شود و کاربرد های بسیاری زیادی دارد و سینک های ظرفشویی، بخش زیادی از کارایی خود را به شیر سینک نیاز دارند. شیر سینک ظرفشویی، وظیفه تامین آب برای سینک ها را به عهده دارند.

همانطور که گفته شد شیر سینک ظرفشویی، بخش مهمی از کارایی سینک ظرفشویی را به عهده دارد و در صورت خراب بودن آن کارایی های سینک ظرفشویی، خیلی کمتر میشود. کارایی های سینک های ظرفشویی این است که روزانه بار ها از آن استفاده می کنیم تا از سینک برای شستن ظرف و ظروف مختلف، شستن میوه ها و سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرند.

در ادامه این مطلب در وب سایت سیلور یراق، قصد داریم تا برای شما درباره تعمیر شیر سینک ظرفشویی صحبت کنیم.

 

انواع شیر سینک ظرفشویی

در کل شیر های سینک ظرفشویی به دو دسته اهرمی و شیر های دسته ای تقسیم بندی می شوند. شیر های سینک ظرفشویی، در دسته بندی های مختلفی که برای شیر های سینک ظرفشویی وجود دارند به شش دسته زیر تقسیم بندی می شوند.

 • شیر های ثابت: این شیر ها کاملا ثابت هستند و بیشتر هم برای سینک های تک لگن نصب می شوند. این شیر سینک ها هیچ حرکتی نمی کنند و معمولا با طرح های بسیار زیبا تولید می شوند.
 • شیر های متحرک: شیر های متحرک، شیر هایی هستند که در شعاع خود می چرخند و می توان از آنها برای سینک های دو لگن نیز استفاده کرد.
 • شیر های شاوری: شیر های سینک شاوری نیز نوعی از شیر های سینک ظرفشویی هستند که مثل دوش های حمام، آب آنها از منافذ کوچکی بیرون می زند که این باعث می شود تا این شیر ها طرفداران زیادی داشته باشند. این شیر ها معمولا شلنگدار هستند و قابلیت چرخش 360 نیز دارند.
 • شیر های فنری: شیر های فنری نیز به حدی به شیر سینک های ظرفشویی شاوری دارند. این شیر ها قابلیت چرخش 360 درجه را ندارند و فقط می توان آن را در حد فنرش چرخاند و این کار برای شما کاربرد زیادی دارد.
 • شیر های دیواری: شیر های دیواری نیز نوعی از شیر های سینک ظرفشویی هستند که شما می توانید آنها را به دیوار نصب کنید. نکته دیگه برای شیر سینک های دیواری این است که معمولا به طور ثابت هستند.

 

خرابی های مختلف و تعمیر شیر سینک ظرفشویی

خرابی های شیر سینک ظرفشویی، در کل به دو دسته قطع شدن آب و چکه شدن آب تقسیم بندی می شوند. شیر سینک ظرفشویی در صورتی که پیچ های مختلف، شیر شل شده باشد، دچار خرابی می شود و شیر شروع به چکه کردن می کند و شما می توانید با انواع مختلفی از آچار، شیر را قطع کنید. برای تعمیر باید مراحل زیر را اجرا کنید.

 1. فلکه آب سینک را ببندید.
 2. اهرم شیر را خارج کنید.
 3. فشنگی دیسک سرامیکی را خارج کنید.
 4. واشر، عایق و رینگ های فشنگی لاستیکی را تعویض کنید.
 5. فشنگ دیسک و شیر را جایگذاری کنید.
 6. فلکه آب را باز کنید.

برای تعمیر شیر های سینک ظرفشویی که قطع شده اند هم باید شیر آب در پایین سینک و کابینت را بررسی کنید و در صورتی که خرابی از سیم باشد، باید اول آب را ببندید و سپس شیر را عوض کنید و مشکل را حل کنید و سپس مشکل را برطرف کنید.

 

تعویض شیر سینک ظرفشویی

برای تعویض شیر سینک ظرفشویی، باید در ابتدا، آب را قطع کنید. سپس باید لوله هایی که در زیر سینک و در کابینت را از شیر باز کرده و سپس شیر را از جای خود در آورده و شیر سینک ظرفشویی جدید را در مکان آن قرار دهید و سپس اتصالات آن را سفت کنید. بعد از آن نیز آب را وصل کرده و سپس شیر سینک ظرفشویی را تست کنید. به این روش می توانید شیر سینک ظرفشویی خود را تعویض کنید.

 

خرید شیر سینک ظرفشویی در سیلور یراق

گفته شد که شیر سینک ظرفشویی، یکی از مهم ترین بخش های سینک های ظرفشویی است که وظیفه مهمی در کارایی های سینک ظرفشویی دارند. اگر قصد خرید انواع شیر سینک ظرفشویی را دارید، می توانید شیر سینک ظرفشویی مورد علاقه خود را در وب سایت سیلور یراق؛ کامل ترین مرجع اینترنتی خرید تجهیزات آشپزخانه، پیدا کنید، با باقی محصولات مقایسه کرده و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید و شیر سینک ظرفشویی مورد نظر خود را با بالا ترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید