هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

صافی سینک

صافی سینک
۶ تیر ۱۴۰۰ 213 بازدید

صافی سینک چیست؟

صافی سینک از جمله وسایل پر کاربرد در آشپزخانه می باشد. شما ممکن است در طول شبانه روز چندین بار از سینک ظرفشویی استفاده کنید و ظروف خود را درون آن بشویید. صافی سینک می تواند مانع ورود زباله های کوچک به داخل لوله سینک و گرفتگی آن شود. در واقع صافی داخل سینک ظرفشویی، یک وسیله کوچکی است ک بر روی لوله ورودی داخل سینک قرار می گیرد. این وسیله شامل سوراخ هایی است که بتواند در هنگام خروج آب، زباله هایی کوچک آب را فیلتر کند و از ورود آن به داخل لوله سینک جلوگیری کند.

پس از گذشت مدت زمانی که بر روی آن زباله های زیادی قرار بگیرد، خروج آب از سینک کمتر میشود که شما به راحتی می توانید زباله های روی صافی سینک نگه دارید و مانع ورود آنها به درون لوله سینک شوید.

پس از گذشت مدت زمانی که بر روی آن زباله های زیادی قرار بگیرد. خارج شدن آب از سینک کمتر میشود؛ در چنین شرایطی شما به راحتی می توانید زباله های روی صافی را به سلطل زباله بریزید. اهمیت و ارزش این وسیله کوچک زمانی مشخص میشود که لوله های سینک شما دچار گرفتگی میشود و مشاهده می کنید که چقدر می تواند این موضوع شما را آشفته کند و چه دردسرهایی را برایتان به همراه دارد. اگر قصد خرید صافی سینک را دارید بهتر است در ادامه این مطلب از سایت سیلور یراق با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را درباره آن بدست بیاورید.

انواع صافی سینک ظرفشویی

صافی سینک دارای مدل ها و جنس های مختلفی می باشد. اما نکته قابل توجه درباره این وسیله این است که باید بتواند مانع ورود مواد غذایی کوچک و ریز باشد تا نتواند وارد سیفون سینک ظرفشویی شود و گرفتگی ایجاد نکند.

جنس استیل پلاستیک، بیشتر از هر جنس دیگری مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خواهید مدلی را انتخاب کنید که با وسیله های داخل آشپزخانه ست باشد بهتر است که جنس پلاستیکی آن را انتخاب کنید. اما اگر وسیله ای را انتخاب می کنید که عمر بیشتری داشته باشد؛ مطمئنا جنس استیل بهتر است.

این وسیله سایز بندی های متفاوتی دارد. پیش از خرید، اندازه ی لوله سینک ظرفشویی را در نظر داشته باشید. اگر اندازه ای را انتخاب می کنید که از لوله ورودی سینک کوچکتر است، بهتر است بدانید که کاربرد چندانی ندارد و زباله ها به راحتی وارد لوله درون سینک میشود.

مزایای صافی داخل سینک ظرفشویی

این وسیله مدل های مختلفی دارد بهتر است قبل از خرید صافی سینک به شکل و مدل آن دقت کنید. سعی کنید طرحی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی آن را از روی سینک بردارید و زباله هایش را خالی کنید.

بهتر است که قابلیت شست و شوی آن را در نظر بگیرید؛ به دلیل اینکه مدام با آب و مواد غذایی در ارتباط است، خیلی سریع کثیف میشود. صافی استیل به راحتی تمیز میشود و مانند روز اول میشود. اما برای تمیز کردن پلاستیک ممکن است از مواد شوینده استفاده کنید تا تمیز شود.

صافی سینک ظرفشویی یا تفاله گیر ممکن است مستقیما بر روی لوله ورودی به سیفون ظرفشویی قرار نگیرد و به صورت جداگانه ای درون سینک باشد. این مدل اکثرا برای زباله های بزرگتر کاربرد دارد.

صافی داخل سینک ظرفشویی، می تواند علاوه بر سینک ظرفشویی، برای سینک روشویی، حمام و وان نیز کاربرد داشته باشد. هنگام خرید اگر تعدادی از آنها را تهیه می کنید، به راحتی می توانید برای جاهای مختلف استفاده کنید.

بعضی از مدل های صافی سینک، این قابلیت را دارند که می توانید آنها را به سمت بالا بکشید و بدون اینکه بردارید نگه دارید. این مزیت برای شست و شوی میوه، سبزی و ظروف در سینک کاربرد دارد که برای خرید انتخاب مناسب تری هستند.

سوراخ های صافی سینک را هنگام انتخاب به خوبی بررسی کنید، سوراخ های بسیار ریز و یا بسیار درشت، کارایی مناسبی ندارند.

خرید صافی سینک

صافی داخل سینک ظرفشویی از جمله وسایل پرکاربردی می باشد که عدم استفاده از آن، می تواند دردسر زیادی را به خصوص برای خانم های خانه دار به همراه داشته باشد. به عنوان نمونه گرفتگی لوله یکی از مهم ترین آنها می باشد. در این مقاله سعی کردیم نکات کاربردی را درباره صافی سینک استیل، سیلیکونی، مربعی و فانتزی بیان کردیم. البته برخی از برندهای فروش سینک ظرفشویی به همراه محصولات خود صافی ارائه می دهند. بهتر است بدانید که صافی سینک استیل البرز، اخوان، ایلیا استیل و… کاربرد زیادی دارد.

منبع: amazon

دیدگاه کاربران

در این قسمت می توانید دیدگاه کاربران را مشاهده نمایید